KBSL · 23. Hafta · 2022-2023 · 20 Mart 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 3. çeyreği 24-9 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 23 | 20 | 9 | 20 | 72 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 23 | 22 | 24 | 21 | 90 |
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.3 sezon ort. 76.1 | Tempo | 80.3 sezon ort. 76.4 |
| Hücum | ||
89.3 sezon ort. 95.2 | 100 hücumda sayı | 112.6 sezon ort. 116.5 |
51.5% sezon ort. 44.3% | eFG% | 56.8% sezon ort. 54.6% |
18.5% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 12.4% sezon ort. 13.3% |
15.8% sezon ort. 27.0% | Hücum ribaundu % | 22.5% sezon ort. 35.4% |
8.8% sezon ort. 27.5% | Serbest atış oranı | 12.2% sezon ort. 20.6% |
29.4% sezon ort. 27.5% | Üçlük payı | 31.1% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
112.6 sezon ort. 99.1 | 100 savunmada yenen sayı | 89.3 sezon ort. 86.2 |
56.8% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 46.2% |
12.4% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 18.5% sezon ort. 22.6% |
22.5% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 15.8% sezon ort. 24.1% |
12.2% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 8.8% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Michelle Vandersloot Fenerbahçe Alagöz Holding · 33 dk+10.3 PIR
- Satou Sabally Fenerbahçe Alagöz Holding · 29 dk+7.4 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş · 36 dk+5.0 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 24 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar Fenerbahçe Alagöz Holding · 28 dk−20.5 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 25 dk−12.6 PIR
- Yağmur Önal Beşiktaş · 16 dk−5.2 PIR
- Merve Aydın Özbek Fenerbahçe Alagöz Holding · 32 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Emma Meesseman 10 blok barajını geçti
- Elif Bayram 100. maçına çıktı
- Dana Kiana Evans 500 sayı barajını geçti
- Courtney Michelle Vandersloot 200 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 80.6 | 80.3 | 89.3 | 51.5% | 18.5% | 15.8% | 8.8% | 112.6 | 56.8% | 12.4% | 77.5% | 12.2% | -23.3 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 80.0 | 80.3 | 112.6 | 56.8% | 12.4% | 22.5% | 12.2% | 89.3 | 51.5% | 18.5% | 84.2% | 8.8% | +23.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 31/68 (%45.6) | Saha İçi Şut | 37/74 (%50.0) |
| 23/48 (%47.9) | 2 Sayı | 27/51 (%52.9) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 10/23 (%43.5) |
| 2/6 (%33.3) | Serbest Atış | 6/9 (%66.7) |
| 37 | Ribaund | 41 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 19 | Asist | 24 |
| 7 | Top Çalma | 8 |
| 4 | Blok | 5 |
| 16 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 16 |
| 160 | Verimlilik (PIR) | 232 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 19 karşılaşmada Beşiktaş 3, Fenerbahçe Alagöz Holding 16 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 09.12.2022Fenerbahçe Alagöz Holding 92-57 Beşiktaş
- 19.03.2023Beşiktaş 72-90 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 31.03.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 90-70 Beşiktaş
- 02.04.2023Beşiktaş 64-79 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

