KBSL · 23. Hafta · 2022-2023 · 18 Mart 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Rize Belediyesi karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Rize Belediyesi | 20 | 16 | 10 | 26 | 72 |
| OGM Ormanspor | 21 | 18 | 13 | 23 | 75 |
| Rize Belediyesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.4 sezon ort. 77.1 | Tempo | 82.4 sezon ort. 73.4 |
| Hücum | ||
85.8 sezon ort. 84.1 | 100 hücumda sayı | 92.8 sezon ort. 99.9 |
32.7% sezon ort. 42.1% | eFG% | 54.9% sezon ort. 48.4% |
9.7% sezon ort. 18.4% | Top kaybı oranı | 25.0% sezon ort. 16.4% |
32.8% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 26.9% |
33.3% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 18.0% sezon ort. 24.3% |
48.1% sezon ort. 41.4% | Üçlük payı | 39.3% sezon ort. 40.4% |
| Savunma | ||
92.8 sezon ort. 99.5 | 100 savunmada yenen sayı | 85.8 sezon ort. 109.6 |
54.9% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 32.7% sezon ort. 52.2% |
25.0% sezon ort. 17.3% | Zorlanan top kaybı | 9.7% sezon ort. 13.1% |
22.6% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 32.8% sezon ort. 26.2% |
18.0% sezon ort. 26.8% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 26.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 35 dk+10.1 PIR
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 32 dk+9.2 PIR
- Marie Elise Benson Rize Belediyesi · 36 dk+5.5 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 10 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 33 dk−9.5 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 13 dk−4.1 PIR
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 31 dk−2.7 PIR
- Kolby Brennan Morgan Rize Belediyesi · 40 dk−2.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Rize Belediyesi | 83.9 | 82.4 | 85.8 | 32.7% | 9.7% | 32.8% | 33.3% | 92.8 | 54.9% | 25.0% | 77.4% | 18.0% | -6.9 |
| OGM Ormanspor | 80.8 | 82.4 | 92.8 | 54.9% | 25.0% | 22.6% | 18.0% | 85.8 | 32.7% | 9.7% | 67.2% | 33.3% | +6.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Rize Belediyesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 23/81 (%28.4) | Saha İçi Şut | 30/61 (%49.2) |
| 16/42 (%38.1) | 2 Sayı | 23/37 (%62.2) |
| 7/39 (%17.9) | 3 Sayı | 7/24 (%29.2) |
| 19/27 (%70.4) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 43 | Ribaund | 46 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 39 |
| 16 | Asist | 24 |
| 12 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 22 |
| 16 | Faul | 22 |
| 135 | Verimlilik (PIR) | 191 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2022OGM Ormanspor 71-62 Rize Belediyesi
- 17.03.2023Rize Belediyesi 72-75 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

