KBSL · 20. Hafta · 2022-2023 · 6 Mart 2023 00:00
OGM Ormanspor ilk çeyreği 27-7 kazanarak maçı erken kopardı. Çankaya Üniversitesi ikinci yarıda 52-45 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 27 | 22 | 22 | 23 | 94 |
| Çankaya Üniversitesi | 7 | 23 | 27 | 25 | 82 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.7 sezon ort. 73.6 | Tempo | 77.7 sezon ort. 75.3 |
| Hücum | ||
119.1 sezon ort. 98.8 | 100 hücumda sayı | 107.1 sezon ort. 93.1 |
54.1% sezon ort. 48.4% | eFG% | 54.4% sezon ort. 44.0% |
11.0% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 16.1% sezon ort. 15.1% |
32.4% sezon ort. 26.5% | Hücum ribaundu % | 12.5% sezon ort. 24.1% |
24.7% sezon ort. 24.0% | Serbest atış oranı | 42.1% sezon ort. 25.2% |
32.9% sezon ort. 40.7% | Üçlük payı | 49.1% sezon ort. 40.0% |
| Savunma | ||
107.1 sezon ort. 108.6 | 100 savunmada yenen sayı | 119.1 sezon ort. 107.0 |
54.4% sezon ort. 51.1% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 52.0% |
16.1% sezon ort. 12.8% | Zorlanan top kaybı | 11.0% sezon ort. 15.5% |
12.5% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 30.2% |
42.1% sezon ort. 26.7% | Rakip serbest atış oranı | 24.7% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Reshanda Jacqueta Gray OGM Ormanspor · 24 dk+13.6 PIR
- Gizem Sezer Çankaya Üniversitesi · 37 dk+11.5 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 37 dk+11.2 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 18 dk+9.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 38 dk−6.5 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 12 dk−5.6 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 32 dk−3.3 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 19 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 78.9 | 77.7 | 119.1 | 54.1% | 11.0% | 32.4% | 24.7% | 107.1 | 54.4% | 16.1% | 87.5% | 42.1% | +12.0 |
| Çankaya Üniversitesi | 76.6 | 77.7 | 107.1 | 54.4% | 16.1% | 12.5% | 42.1% | 119.1 | 54.1% | 11.0% | 67.6% | 24.7% | -12.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 37/73 (%50.7) | Saha İçi Şut | 25/57 (%43.9) |
| 32/49 (%65.3) | 2 Sayı | 13/29 (%44.8) |
| 5/24 (%20.8) | 3 Sayı | 12/28 (%42.9) |
| 15/18 (%83.3) | Serbest Atış | 20/24 (%83.3) |
| 40 | Ribaund | 29 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 23 | Asist | 17 |
| 7 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 13 |
| 25 | Faul | 21 |
| 228 | Verimlilik (PIR) | 163 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada OGM Ormanspor 5, Çankaya Üniversitesi 4 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Çankaya Üniversitesi 86-70 OGM Ormanspor
- 05.03.2023OGM Ormanspor 94-82 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

