KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2020-2021 · 27 Mart 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Çankaya Üniversitesi OGM Ormanspor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 16 | 14 | 21 | 17 | 68 |
| Çankaya Üniversitesi | 13 | 27 | 15 | 16 | 71 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.2 sezon ort. 77.3 | Tempo | 73.2 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
92.6 sezon ort. 108.8 | 100 hücumda sayı | 97.2 sezon ort. 107.2 |
44.2% sezon ort. 53.3% | eFG% | 43.8% sezon ort. 51.6% |
16.0% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 14.3% sezon ort. 14.5% |
31.1% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 28.9% |
14.5% sezon ort. 20.9% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 22.6% |
52.2% sezon ort. 36.8% | Üçlük payı | 43.1% sezon ort. 41.9% |
| Savunma | ||
97.2 sezon ort. 95.4 | 100 savunmada yenen sayı | 92.6 sezon ort. 102.5 |
43.8% sezon ort. 47.0% | Rakip eFG% | 44.2% sezon ort. 49.8% |
14.3% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 13.5% |
27.5% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 31.1% sezon ort. 24.2% |
24.6% sezon ort. 21.3% | Rakip serbest atış oranı | 14.5% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk+6.1 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 34 dk+4.6 PIR
- Ashley Janeen Walker OGM Ormanspor · 37 dk+4.3 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 38 dk+4.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 40 dk−20.0 PIR
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 31 dk−17.5 PIR
- Sinem Ataş OGM Ormanspor · 17 dk−11.4 PIR
- Nazlı Bircan Gökdemir OGM Ormanspor · 31 dk−7.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 73.4 | 73.2 | 92.6 | 44.2% | 16.0% | 31.1% | 14.5% | 97.2 | 43.8% | 14.3% | 72.5% | 24.6% | -4.6 |
| Çankaya Üniversitesi | 73.0 | 73.2 | 97.2 | 43.8% | 14.3% | 27.5% | 24.6% | 92.6 | 44.2% | 16.0% | 68.9% | 14.5% | +4.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 24/69 (%34.8) | Saha İçi Şut | 24/65 (%36.9) |
| 11/33 (%33.3) | 2 Sayı | 15/37 (%40.5) |
| 13/36 (%36.1) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 43 | Ribaund | 42 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 15 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 15 | Faul | 14 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 82 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada OGM Ormanspor 3, Çankaya Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-2
- 11.12.2020OGM Ormanspor 88-68 Çankaya Üniversitesi
- 10.03.2021Çankaya Üniversitesi 69-71 OGM Ormanspor
- 26.03.2021OGM Ormanspor 68-71 Çankaya Üniversitesi
- 29.03.2021Çankaya Üniversitesi 82-74 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

