KBSL · 25. Hafta · 2020-2021 · 11 Mart 2021 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Çankaya Üniversitesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 21 | 18 | 16 | 14 | 69 |
| OGM Ormanspor | 23 | 9 | 17 | 22 | 71 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 74.8 | Tempo | 68.5 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
99.0 sezon ort. 107.1 | 100 hücumda sayı | 105.5 sezon ort. 108.3 |
42.6% sezon ort. 51.6% | eFG% | 50.0% sezon ort. 53.1% |
16.9% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 11.5% sezon ort. 15.3% |
47.5% sezon ort. 28.2% | Hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 29.0% |
19.1% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 20.7% |
30.9% sezon ort. 42.4% | Üçlük payı | 48.4% sezon ort. 37.0% |
| Savunma | ||
105.5 sezon ort. 102.1 | 100 savunmada yenen sayı | 99.0 sezon ort. 95.4 |
50.0% sezon ort. 49.6% | Rakip eFG% | 42.6% sezon ort. 47.1% |
11.5% sezon ort. 13.6% | Zorlanan top kaybı | 16.9% sezon ort. 16.3% |
29.7% sezon ort. 24.3% | Rakip hücum ribaundu % | 47.5% sezon ort. 24.6% |
18.8% sezon ort. 20.1% | Rakip serbest atış oranı | 19.1% sezon ort. 21.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ashley Janeen Walker OGM Ormanspor · 34 dk+4.5 PIR
- Avery Rochelle Warley Çankaya Üniversitesi · 40 dk+1.9 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Çankaya Üniversitesi · 40 dk+1.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz OGM Ormanspor · 22 dk+0.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 29 dk−9.4 PIR
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 39 dk−6.6 PIR
- Nilay Kartaltepe OGM Ormanspor · 27 dk−5.7 PIR
- Angelica Danielle Robinson OGM Ormanspor · 21 dk−5.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 69.7 | 68.5 | 99.0 | 42.6% | 16.9% | 47.5% | 19.1% | 105.5 | 50.0% | 11.5% | 70.3% | 18.8% | -6.6 |
| OGM Ormanspor | 67.3 | 68.5 | 105.5 | 50.0% | 11.5% | 29.7% | 18.8% | 99.0 | 42.6% | 16.9% | 52.5% | 19.1% | +6.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 27/68 (%39.7) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 23/47 (%48.9) | 2 Sayı | 17/33 (%51.5) |
| 4/21 (%19.0) | 3 Sayı | 10/31 (%32.3) |
| 11/13 (%84.6) | Serbest Atış | 7/12 (%58.3) |
| 45 | Ribaund | 32 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 17 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 15 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 78 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 1, OGM Ormanspor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-2
- 11.12.2020OGM Ormanspor 88-68 Çankaya Üniversitesi
- 10.03.2021Çankaya Üniversitesi 69-71 OGM Ormanspor
- 26.03.2021OGM Ormanspor 68-71 Çankaya Üniversitesi
- 29.03.2021Çankaya Üniversitesi 82-74 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

