KBSL · Playoff Çeyrek Final 2. Maç · 2020-2021 · 30 Mart 2021 00:00
Çankaya Üniversitesi maçı 8 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 30 | 13 | 21 | 18 | 82 |
| OGM Ormanspor | 26 | 15 | 14 | 19 | 74 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.0 sezon ort. 74.8 | Tempo | 69.0 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
117.8 sezon ort. 106.5 | 100 hücumda sayı | 108.1 sezon ort. 108.2 |
63.4% sezon ort. 51.0% | eFG% | 52.5% sezon ort. 53.0% |
17.2% sezon ort. 14.4% | Top kaybı oranı | 10.7% sezon ort. 15.3% |
23.1% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 16.2% sezon ort. 29.5% |
26.8% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 20.4% |
48.2% sezon ort. 41.8% | Üçlük payı | 59.3% sezon ort. 36.7% |
| Savunma | ||
108.1 sezon ort. 102.0 | 100 savunmada yenen sayı | 117.8 sezon ort. 94.7 |
52.5% sezon ort. 49.5% | Rakip eFG% | 63.4% sezon ort. 46.4% |
10.7% sezon ort. 13.7% | Zorlanan top kaybı | 17.2% sezon ort. 16.3% |
16.2% sezon ort. 24.7% | Rakip hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 25.5% |
28.8% sezon ort. 19.8% | Rakip serbest atış oranı | 26.8% sezon ort. 21.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gizem Yavuz Yar Çankaya Üniversitesi · 39 dk+16.6 PIR
- Riquna Uneik Williams OGM Ormanspor · 37 dk+8.5 PIR
- Bahar Öztürk Çankaya Üniversitesi · 33 dk+7.3 PIR
- Sinem Ataş OGM Ormanspor · 22 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alperi Onar OGM Ormanspor · 39 dk−12.4 PIR
- Ashley Janeen Walker OGM Ormanspor · 38 dk−7.8 PIR
- Damla Gezgin OGM Ormanspor · 29 dk−6.2 PIR
- Nilay Kartaltepe OGM Ormanspor · 15 dk−3.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 69.6 | 69.0 | 117.8 | 63.4% | 17.2% | 23.1% | 26.8% | 108.1 | 52.5% | 10.7% | 83.8% | 28.8% | +9.8 |
| OGM Ormanspor | 68.5 | 69.0 | 108.1 | 52.5% | 10.7% | 16.2% | 28.8% | 117.8 | 63.4% | 17.2% | 76.9% | 26.8% | -9.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 30/56 (%53.6) | Saha İçi Şut | 24/59 (%40.7) |
| 19/29 (%65.5) | 2 Sayı | 10/24 (%41.7) |
| 11/27 (%40.7) | 3 Sayı | 14/35 (%40.0) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 37 | Ribaund | 26 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 23 | Asist | 22 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 8 |
| 17 | Faul | 19 |
| 103 | Verimlilik (PIR) | 80 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, OGM Ormanspor 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-2
- 11.12.2020OGM Ormanspor 88-68 Çankaya Üniversitesi
- 10.03.2021Çankaya Üniversitesi 69-71 OGM Ormanspor
- 26.03.2021OGM Ormanspor 68-71 Çankaya Üniversitesi
- 29.03.2021Çankaya Üniversitesi 82-74 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

