KBSL · 26. Hafta · 2022-2023 · 30 Mart 2023 00:00
Botaş maçı 5 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 21 | 16 | 19 | 74 |
| Rize Belediyesi | 16 | 18 | 18 | 17 | 69 |
| Botaş | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
85.2 sezon ort. 74.1 | Tempo | 85.2 sezon ort. 77.0 |
| Hücum | ||
86.5 sezon ort. 100.9 | 100 hücumda sayı | 81.3 sezon ort. 84.4 |
46.0% sezon ort. 47.5% | eFG% | 38.6% sezon ort. 41.8% |
20.3% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 21.2% sezon ort. 17.9% |
28.3% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 31.1% sezon ort. 26.6% |
10.7% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 25.7% sezon ort. 22.4% |
41.3% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 27.1% sezon ort. 42.4% |
| Savunma | ||
81.3 sezon ort. 90.8 | 100 savunmada yenen sayı | 86.5 sezon ort. 99.8 |
38.6% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 46.0% sezon ort. 48.2% |
21.2% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 20.3% sezon ort. 17.5% |
31.1% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 28.3% sezon ort. 31.5% |
25.7% sezon ort. 27.9% | Rakip serbest atış oranı | 10.7% sezon ort. 27.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 40 dk+8.5 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 13 dk+4.2 PIR
- Jaelyn Brown Rize Belediyesi · 40 dk+3.9 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 24 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 23 dk−6.5 PIR
- Sümeyya Özcan Rize Belediyesi · 21 dk−4.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 17 dk−3.2 PIR
- Deniz Üstün Rize Belediyesi · 22 dk−1.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 85.5 | 85.2 | 86.5 | 46.0% | 20.3% | 28.3% | 10.7% | 81.3 | 38.6% | 21.2% | 68.9% | 25.7% | +5.3 |
| Rize Belediyesi | 84.9 | 85.2 | 81.3 | 38.6% | 21.2% | 31.1% | 25.7% | 86.5 | 46.0% | 20.3% | 71.7% | 10.7% | -5.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| 30/75 (%40.0) | Saha İçi Şut | 25/70 (%35.7) |
| 21/44 (%47.7) | 2 Sayı | 21/51 (%41.2) |
| 9/31 (%29.0) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 5/8 (%62.5) | Serbest Atış | 15/18 (%83.3) |
| 44 | Ribaund | 47 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 21 | Asist | 9 |
| 10 | Top Çalma | 14 |
| 5 | Blok | 1 |
| 20 | Top Kaybı | 21 |
| 18 | Faul | 14 |
| 170 | Verimlilik (PIR) | 139 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.12.2022Rize Belediyesi 52-70 Botaş
- 29.03.2023Botaş 74-69 Rize Belediyesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

