KBSL · 24. Hafta · 2022-2023 · 26 Mart 2023 00:00
Botaş ilk yarıyı 31-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-24 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 17 | 14 | 17 | 25 | 73 |
| Beşiktaş | 19 | 19 | 12 | 12 | 62 |
| Botaş | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.8 sezon ort. 74.3 | Tempo | 76.8 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
94.5 sezon ort. 100.6 | 100 hücumda sayı | 81.2 sezon ort. 95.5 |
41.3% sezon ort. 47.6% | eFG% | 35.2% sezon ort. 44.9% |
15.2% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 19.0% sezon ort. 14.7% |
33.3% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 30.2% sezon ort. 26.5% |
30.4% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 29.7% sezon ort. 26.7% |
34.8% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 26.6% sezon ort. 27.6% |
| Savunma | ||
81.2 sezon ort. 90.7 | 100 savunmada yenen sayı | 94.5 sezon ort. 99.8 |
35.2% sezon ort. 44.7% | Rakip eFG% | 41.3% sezon ort. 46.3% |
19.0% sezon ort. 18.2% | Zorlanan top kaybı | 15.2% sezon ort. 14.7% |
30.2% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 31.3% |
29.7% sezon ort. 27.7% | Rakip serbest atış oranı | 30.4% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Botaş · 21 dk+14.1 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş · 36 dk+6.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 28 dk+4.3 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 37 dk+0.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 33 dk−11.1 PIR
- Monique Billings Beşiktaş · 35 dk−10.3 PIR
- Erica Angelyn Mc Call Botaş · 26 dk−6.2 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş · 26 dk−5.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Victoria Macaulay 100. maçına çıktı
- Victoria Macaulay 1.500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 77.2 | 76.8 | 94.5 | 41.3% | 15.2% | 33.3% | 30.4% | 81.2 | 35.2% | 19.0% | 69.8% | 29.7% | +13.3 |
| Beşiktaş | 76.4 | 76.8 | 81.2 | 35.2% | 19.0% | 30.2% | 29.7% | 94.5 | 41.3% | 15.2% | 66.7% | 30.4% | -13.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 24/69 (%34.8) | Saha İçi Şut | 21/64 (%32.8) |
| 15/45 (%33.3) | 2 Sayı | 18/47 (%38.3) |
| 9/24 (%37.5) | 3 Sayı | 3/17 (%17.6) |
| 16/21 (%76.2) | Serbest Atış | 17/19 (%89.5) |
| 45 | Ribaund | 43 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 13 |
| 8 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 4 |
| 14 | Top Kaybı | 17 |
| 18 | Faul | 17 |
| 161 | Verimlilik (PIR) | 134 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Botaş 7, Beşiktaş 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.12.2022Beşiktaş 79-68 Botaş
- 25.03.2023Botaş 73-62 Beşiktaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

