KBSL · 22. Hafta · 2022-2023 · 11 Mart 2023 00:00
Botaş ilk yarıyı 41-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 45-34 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 23 | 19 | 26 | 86 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 17 | 26 | 16 | 18 | 77 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.5 sezon ort. 74.5 | Tempo | 72.5 sezon ort. 71.8 |
| Hücum | ||
115.8 sezon ort. 99.8 | 100 hücumda sayı | 108.9 sezon ort. 105.7 |
52.3% sezon ort. 47.2% | eFG% | 54.5% sezon ort. 51.9% |
13.8% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 14.3% sezon ort. 16.5% |
35.1% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 31.2% |
31.8% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 39.3% sezon ort. 25.4% |
34.8% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 32.1% sezon ort. 38.8% |
| Savunma | ||
108.9 sezon ort. 89.8 | 100 savunmada yenen sayı | 115.8 sezon ort. 93.4 |
54.5% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 52.3% sezon ort. 46.1% |
14.3% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 13.8% sezon ort. 15.1% |
20.7% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 23.2% |
39.3% sezon ort. 27.4% | Rakip serbest atış oranı | 31.8% sezon ort. 18.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aija Jurjane Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk+12.2 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 20 dk+7.3 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 35 dk+5.0 PIR
- Ieva Pulvere Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 32 dk−5.2 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 12 dk−4.4 PIR
- Kamile Nacickaite Galatasaray Çağdaş Faktoring · 31 dk−2.5 PIR
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sehernaz Çidal 250 ribaund barajını geçti
- Erica Angelyn Mc Call 500 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.2 | 72.5 | 115.8 | 52.3% | 13.8% | 35.1% | 31.8% | 108.9 | 54.5% | 14.3% | 79.3% | 39.3% | +6.9 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 70.7 | 72.5 | 108.9 | 54.5% | 14.3% | 20.7% | 39.3% | 115.8 | 52.3% | 13.8% | 64.9% | 31.8% | -6.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 31/66 (%47.0) | Saha İçi Şut | 27/56 (%48.2) |
| 24/43 (%55.8) | 2 Sayı | 20/38 (%52.6) |
| 7/23 (%30.4) | 3 Sayı | 7/18 (%38.9) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 16/22 (%72.7) |
| 36 | Ribaund | 30 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 22 | Asist | 18 |
| 4 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 11 |
| 23 | Faul | 19 |
| 195 | Verimlilik (PIR) | 171 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Botaş 4, Galatasaray Çağdaş Faktoring 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 03.12.2022Galatasaray Çağdaş Faktoring 55-47 Botaş
- 10.03.2023Botaş 86-77 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

