KBSL · 23. Hafta · 2022-2023 · 17 Mart 2023 00:00
Maç normal süreyi 76-76 berabere tamamladı; Botaş uzatmada 12-6 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 29 | 20 | 16 | 11 | 6 | 82 |
| Botaş | 23 | 19 | 19 | 15 | 12 | 88 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.8 sezon ort. 75.1 | Tempo | 83.8 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
96.0 sezon ort. 93.5 | 100 hücumda sayı | 107.1 sezon ort. 100.1 |
43.1% sezon ort. 44.4% | eFG% | 54.9% sezon ort. 47.1% |
14.4% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 13.5% sezon ort. 14.7% |
25.5% sezon ort. 23.7% | Hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 29.2% |
36.1% sezon ort. 25.3% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 24.3% |
36.1% sezon ort. 40.4% | Üçlük payı | 39.4% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
107.1 sezon ort. 107.4 | 100 savunmada yenen sayı | 96.0 sezon ort. 90.2 |
54.9% sezon ort. 52.0% | Rakip eFG% | 43.1% sezon ort. 44.4% |
13.5% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 14.4% sezon ort. 18.4% |
17.9% sezon ort. 30.8% | Rakip hücum ribaundu % | 25.5% sezon ort. 27.5% |
19.7% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 36.1% sezon ort. 27.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Victoria Macaulay Botaş · 23 dk+7.7 PIR
- Shavonte Sade Zellous Çankaya Üniversitesi · 42 dk+7.4 PIR
- Kathleen Mae Doyle Botaş · 33 dk+5.9 PIR
- Gizem Sezer Çankaya Üniversitesi · 30 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Uzun Botaş · 38 dk−14.4 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 19 dk−6.6 PIR
- La Tanya Chantella White Çankaya Üniversitesi · 40 dk−6.5 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 20 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 85.4 | 83.8 | 96.0 | 43.1% | 14.4% | 25.5% | 36.1% | 107.1 | 54.9% | 13.5% | 82.1% | 19.7% | -11.1 |
| Botaş | 82.2 | 83.8 | 107.1 | 54.9% | 13.5% | 17.9% | 19.7% | 96.0 | 43.1% | 14.4% | 74.5% | 36.1% | +11.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 26/72 (%36.1) | Saha İçi Şut | 33/71 (%46.5) |
| 16/46 (%34.8) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 10/26 (%38.5) | 3 Sayı | 12/28 (%42.9) |
| 20/26 (%76.9) | Serbest Atış | 10/14 (%71.4) |
| 44 | Ribaund | 42 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 12 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 0 |
| 14 | Top Kaybı | 12 |
| 17 | Faul | 24 |
| 155 | Verimlilik (PIR) | 205 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 5, Botaş 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 10.12.2022Botaş 70-66 Çankaya Üniversitesi
- 16.03.2023Çankaya Üniversitesi 82-88 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

