KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2022-2023 · 1 Nisan 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Emlak Konut Botaş karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 14 | 23 | 21 | 16 | 74 |
| Emlak Konut | 18 | 20 | 19 | 18 | 75 |
| Botaş | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| Tempo | ||
67.5 sezon ort. 74.7 | Tempo | 67.5 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
109.1 sezon ort. 100.1 | 100 hücumda sayı | 111.7 sezon ort. 96.7 |
51.5% sezon ort. 47.3% | eFG% | 57.0% sezon ort. 48.0% |
7.8% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 12.5% sezon ort. 16.6% |
24.3% sezon ort. 29.0% | Hücum ribaundu % | 19.2% sezon ort. 26.3% |
16.7% sezon ort. 24.4% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.4% |
34.8% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 15.8% sezon ort. 26.6% |
| Savunma | ||
111.7 sezon ort. 89.7 | 100 savunmada yenen sayı | 109.1 sezon ort. 94.1 |
57.0% sezon ort. 44.0% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 45.9% |
12.5% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 7.8% sezon ort. 15.2% |
19.2% sezon ort. 27.6% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 24.0% |
24.6% sezon ort. 27.9% | Rakip serbest atış oranı | 16.7% sezon ort. 20.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Nirra Fields Emlak Konut · 38 dk+8.1 PIR
- Gizem Yavuz Yar Emlak Konut · 29 dk+5.8 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 28 dk+5.4 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Botaş · 27 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Emlak Konut · 40 dk−16.5 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 36 dk−6.6 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 37 dk−6.4 PIR
- Harika Gözde Eldaş Emlak Konut · 19 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sehernaz Çidal 150. maçına çıktı
- Megan Kayla Walker 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.8 | 67.5 | 109.1 | 51.5% | 7.8% | 24.3% | 16.7% | 111.7 | 57.0% | 12.5% | 80.8% | 24.6% | -2.6 |
| Emlak Konut | 67.2 | 67.5 | 111.7 | 57.0% | 12.5% | 19.2% | 24.6% | 109.1 | 51.5% | 7.8% | 75.7% | 16.7% | +2.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 31/57 (%54.4) |
| 22/43 (%51.2) | 2 Sayı | 28/48 (%58.3) |
| 8/23 (%34.8) | 3 Sayı | 3/9 (%33.3) |
| 6/11 (%54.5) | Serbest Atış | 10/14 (%71.4) |
| 30 | Ribaund | 33 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 21 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 1 |
| 6 | Top Kaybı | 9 |
| 13 | Faul | 15 |
| 175 | Verimlilik (PIR) | 175 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-1
- 04.11.2022Emlak Konut 60-65 Botaş
- 02.02.2023Botaş 77-53 Emlak Konut
- 31.03.2023Botaş 74-75 Emlak Konut
- 02.04.2023Emlak Konut 64-85 Botaş
- 04.04.2023Botaş 68-42 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

