KBSL · 5. Hafta · 2023-2024 · 7 Ekim 2023 00:00
ÇBK Mersin maçı 19 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 24 | 23 | 23 | 20 | 90 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 18 | 15 | 14 | 24 | 71 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.5 sezon ort. 77.5 | Tempo | 77.5 sezon ort. 78.4 |
| Hücum | ||
114.9 sezon ort. 105.6 | 100 hücumda sayı | 92.7 sezon ort. 98.5 |
56.5% sezon ort. 51.4% | eFG% | 50.0% sezon ort. 47.7% |
17.7% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 17.9% |
35.3% sezon ort. 30.5% | Hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 32.6% |
45.2% sezon ort. 23.6% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.1% |
40.3% sezon ort. 38.4% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
92.7 sezon ort. 96.0 | 100 savunmada yenen sayı | 114.9 sezon ort. 105.0 |
50.0% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 56.5% sezon ort. 51.9% |
18.2% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 17.7% sezon ort. 14.9% |
16.7% sezon ort. 26.7% | Rakip hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 26.0% |
24.6% sezon ort. 24.5% | Rakip serbest atış oranı | 45.2% sezon ort. 21.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 26 dk+14.3 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 13 dk+3.9 PIR
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 25 dk+3.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 20 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Oumoul Khairy Sarr Coulibaly Bursa Uludağ Basketbol · 33 dk−12.3 PIR
- Madison Avery Williams Bursa Uludağ Basketbol · 28 dk−7.3 PIR
- Şuğranur Sönmez ÇBK Mersin · 8 dk−5.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 10 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 78.3 | 77.5 | 114.9 | 56.5% | 17.7% | 35.3% | 45.2% | 92.7 | 50.0% | 18.2% | 83.3% | 24.6% | +22.2 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 76.6 | 77.5 | 92.7 | 50.0% | 18.2% | 16.7% | 24.6% | 114.9 | 56.5% | 17.7% | 64.7% | 45.2% | -22.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 30/62 (%48.4) | Saha İçi Şut | 27/61 (%44.3) |
| 20/37 (%54.1) | 2 Sayı | 20/46 (%43.5) |
| 10/25 (%40.0) | 3 Sayı | 7/15 (%46.7) |
| 20/28 (%71.4) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 42 | Ribaund | 28 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 25 | Asist | 15 |
| 6 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 15 |
| 16 | Faul | 21 |
| 212 | Verimlilik (PIR) | 126 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada ÇBK Mersin 2, Bursa Uludağ Basketbol 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 06.10.2023ÇBK Mersin 90-71 Bursa Uludağ Basketbol
- 12.01.2024Bursa Uludağ Basketbol 54-85 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

