KBSL · 4. Hafta · 2023-2024 · 29 Eylül 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Bursa Uludağ Basketbol karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 21 | 28 | 13 | 22 | 84 |
| OGM Ormanspor | 21 | 14 | 29 | 23 | 87 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.1 sezon ort. 78.4 | Tempo | 77.1 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
108.8 sezon ort. 97.8 | 100 hücumda sayı | 113.0 sezon ort. 102.6 |
51.5% sezon ort. 47.7% | eFG% | 57.2% sezon ort. 49.6% |
16.8% sezon ort. 18.0% | Top kaybı oranı | 14.1% sezon ort. 16.1% |
34.3% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 31.5% |
32.3% sezon ort. 22.8% | Serbest atış oranı | 13.0% sezon ort. 23.0% |
26.2% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 27.5% sezon ort. 31.3% |
| Savunma | ||
113.0 sezon ort. 105.1 | 100 savunmada yenen sayı | 108.8 sezon ort. 100.4 |
57.2% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 48.5% |
14.1% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 16.8% sezon ort. 14.3% |
25.0% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 24.7% |
13.0% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Esra Ural OGM Ormanspor · 20 dk+11.1 PIR
- Trinity Essence Baptiste Bursa Uludağ Basketbol · 40 dk+8.4 PIR
- Oumoul Khairy Sarr Coulibaly Bursa Uludağ Basketbol · 36 dk+6.1 PIR
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 30 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tuba Poyraz Bursa Uludağ Basketbol · 24 dk−8.4 PIR
- Eda Şahin Bursa Uludağ Basketbol · 19 dk−6.7 PIR
- Damiris Dantas OGM Ormanspor · 36 dk−5.8 PIR
- Cansu Köksal Öngüner OGM Ormanspor · 18 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 77.2 | 77.1 | 108.8 | 51.5% | 16.8% | 34.3% | 32.3% | 113.0 | 57.2% | 14.1% | 75.0% | 13.0% | -4.3 |
| OGM Ormanspor | 77.0 | 77.1 | 113.0 | 57.2% | 14.1% | 25.0% | 13.0% | 108.8 | 51.5% | 16.8% | 65.7% | 32.3% | +4.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 31/65 (%47.7) | Saha İçi Şut | 36/69 (%52.2) |
| 26/48 (%54.2) | 2 Sayı | 29/50 (%58.0) |
| 5/17 (%29.4) | 3 Sayı | 7/19 (%36.8) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 8/9 (%88.9) |
| 36 | Ribaund | 31 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 13 | Asist | 25 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 12 |
| 11 | Faul | 17 |
| 178 | Verimlilik (PIR) | 206 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Bursa Uludağ Basketbol 1, OGM Ormanspor 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.09.2023Bursa Uludağ Basketbol 84-87 OGM Ormanspor
- 07.01.2024OGM Ormanspor 80-72 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

