KBSL · 6. Hafta · 2023-2024 · 14 Ekim 2023 00:00
Nesibe Aydın maçı 9 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 15 | 27 | 25 | 21 | 88 |
| ÇBK Mersin | 20 | 19 | 22 | 18 | 79 |
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.6 sezon ort. 77.3 | Tempo | 77.6 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
114.9 sezon ort. 103.1 | 100 hücumda sayı | 100.5 sezon ort. 106.1 |
50.0% sezon ort. 48.7% | eFG% | 48.5% sezon ort. 51.7% |
11.6% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 17.9% sezon ort. 16.1% |
27.0% sezon ort. 30.9% | Hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 30.7% |
36.4% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 24.3% |
30.3% sezon ort. 35.8% | Üçlük payı | 47.8% sezon ort. 38.2% |
| Savunma | ||
100.5 sezon ort. 99.9 | 100 savunmada yenen sayı | 114.9 sezon ort. 95.3 |
48.5% sezon ort. 48.5% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 46.1% |
17.9% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 11.6% sezon ort. 16.5% |
28.9% sezon ort. 28.7% | Rakip hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 26.4% |
22.4% sezon ort. 26.1% | Rakip serbest atış oranı | 36.4% sezon ort. 24.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 30 dk+10.2 PIR
- Gamze Takmaz Nesibe Aydın · 20 dk+7.0 PIR
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 30 dk+6.9 PIR
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 13 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 14 dk−10.5 PIR
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 33 dk−9.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 9 dk−3.9 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 10 dk−3.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 76.6 | 77.6 | 114.9 | 50.0% | 11.6% | 27.0% | 36.4% | 100.5 | 48.5% | 17.9% | 71.1% | 22.4% | +14.4 |
| ÇBK Mersin | 78.6 | 77.6 | 100.5 | 48.5% | 17.9% | 28.9% | 22.4% | 114.9 | 50.0% | 11.6% | 73.0% | 36.4% | -14.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 29/66 (%43.9) | Saha İçi Şut | 28/67 (%41.8) |
| 21/46 (%45.7) | 2 Sayı | 19/35 (%54.3) |
| 8/20 (%40.0) | 3 Sayı | 9/32 (%28.1) |
| 22/24 (%91.7) | Serbest Atış | 14/15 (%93.3) |
| 37 | Ribaund | 38 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 22 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 1 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 23 |
| 211 | Verimlilik (PIR) | 178 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Nesibe Aydın 5, ÇBK Mersin 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.10.2023Nesibe Aydın 88-79 ÇBK Mersin
- 19.01.2024ÇBK Mersin 94-98 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

