KBSL · 3. Hafta · 2023-2024 · 24 Eylül 2023 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 40-41 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-35 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 19 | 22 | 18 | 17 | 76 |
| Nesibe Aydın | 15 | 25 | 19 | 24 | 83 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 83.4 | Tempo | 74.6 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
102.4 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 110.7 sezon ort. 103.2 |
53.4% sezon ort. 48.5% | eFG% | 45.7% sezon ort. 48.8% |
19.9% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 9.1% sezon ort. 15.4% |
30.6% sezon ort. 22.9% | Hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 30.8% |
35.6% sezon ort. 27.6% | Serbest atış oranı | 36.2% sezon ort. 26.4% |
39.0% sezon ort. 34.5% | Üçlük payı | 36.2% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
110.7 sezon ort. 111.9 | 100 savunmada yenen sayı | 102.4 sezon ort. 99.8 |
45.7% sezon ort. 53.1% | Rakip eFG% | 53.4% sezon ort. 48.3% |
9.1% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 19.9% sezon ort. 16.4% |
31.7% sezon ort. 37.0% | Rakip hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 28.6% |
36.2% sezon ort. 23.7% | Rakip serbest atış oranı | 35.6% sezon ort. 25.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- İlayda Güner Nesibe Aydın · 31 dk+14.8 PIR
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 36 dk+9.6 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 36 dk+7.9 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 26 dk+7.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gamze Takmaz Nesibe Aydın · 19 dk−7.6 PIR
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 40 dk−6.4 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 32 dk−3.0 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 24 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 74.2 | 74.6 | 102.4 | 53.4% | 19.9% | 30.6% | 35.6% | 110.7 | 45.7% | 9.1% | 68.3% | 36.2% | -8.3 |
| Nesibe Aydın | 75.0 | 74.6 | 110.7 | 45.7% | 9.1% | 31.7% | 36.2% | 102.4 | 53.4% | 19.9% | 69.4% | 35.6% | +8.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 27/59 (%45.8) | Saha İçi Şut | 28/69 (%40.6) |
| 18/36 (%50.0) | 2 Sayı | 21/44 (%47.7) |
| 9/23 (%39.1) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 13/21 (%61.9) | Serbest Atış | 20/25 (%80.0) |
| 39 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 22 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 1 |
| 17 | Top Kaybı | 8 |
| 23 | Faul | 22 |
| 165 | Verimlilik (PIR) | 187 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 1, Nesibe Aydın 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 23.09.2023Çankaya Üniversitesi 76-83 Nesibe Aydın
- 29.12.2023Nesibe Aydın 102-69 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

