KBSL · 5. Hafta · 2023-2024 · 8 Ekim 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; OGM Ormanspor Nesibe Aydın karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| OGM Ormanspor | 16 | 24 | 20 | 18 | 78 |
| Nesibe Aydın | 19 | 16 | 23 | 18 | 76 |
| OGM Ormanspor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 77.5 | Tempo | 69.7 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
112.1 sezon ort. 102.7 | 100 hücumda sayı | 108.9 sezon ort. 103.3 |
54.1% sezon ort. 49.7% | eFG% | 47.7% sezon ort. 48.7% |
12.9% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 12.8% sezon ort. 15.3% |
25.8% sezon ort. 31.5% | Hücum ribaundu % | 37.2% sezon ort. 30.6% |
24.6% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 30.3% sezon ort. 26.6% |
26.2% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 36.4% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
108.9 sezon ort. 100.4 | 100 savunmada yenen sayı | 112.1 sezon ort. 99.5 |
47.7% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 54.1% sezon ort. 48.3% |
12.8% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 12.9% sezon ort. 16.6% |
37.2% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 28.8% |
30.3% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aleksandra Katanic OGM Ormanspor · 29 dk+8.4 PIR
- Esra Ural OGM Ormanspor · 21 dk+6.9 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 37 dk+6.4 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 35 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 35 dk−13.6 PIR
- Michaela Nne Onyenwere OGM Ormanspor · 35 dk−8.6 PIR
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 30 dk−7.1 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 11 dk−5.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| OGM Ormanspor | 69.6 | 69.7 | 112.1 | 54.1% | 12.9% | 25.8% | 24.6% | 108.9 | 47.7% | 12.8% | 62.8% | 30.3% | +3.2 |
| Nesibe Aydın | 69.8 | 69.7 | 108.9 | 47.7% | 12.8% | 37.2% | 30.3% | 112.1 | 54.1% | 12.9% | 74.2% | 24.6% | -3.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| OGM Ormanspor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 30/61 (%49.2) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 24/45 (%53.3) | 2 Sayı | 15/42 (%35.7) |
| 6/16 (%37.5) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 12/15 (%80.0) | Serbest Atış | 13/20 (%65.0) |
| 35 | Ribaund | 39 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 22 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 5 |
| 2 | Blok | 3 |
| 10 | Top Kaybı | 11 |
| 19 | Faul | 17 |
| 193 | Verimlilik (PIR) | 167 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada OGM Ormanspor 3, Nesibe Aydın 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 07.10.2023OGM Ormanspor 78-76 Nesibe Aydın
- 12.01.2024Nesibe Aydın 70-79 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

