KBSL · 4. Hafta · 2023-2024 · 30 Eylül 2023 00:00

88 - 83

İlkem Yapı Tarsus Spor ilk yarıyı 37-45 geride kapattı, ikinci yarıyı 51-38 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 22 | 15 | 25 | 26 | 88 |
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 23 | 26 | 12 | 83 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.0 sezon ort. 78.3 | Tempo | 78.0 sezon ort. 83.3 |
| Hücum | ||
113.2 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 106.1 sezon ort. 99.3 |
42.4% sezon ort. 47.8% | eFG% | 44.7% sezon ort. 48.8% |
17.5% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 11.4% sezon ort. 15.6% |
58.1% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 38.3% sezon ort. 22.5% |
40.3% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 27.6% sezon ort. 27.8% |
19.4% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 36.8% sezon ort. 34.6% |
| Savunma | ||
106.1 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 113.2 sezon ort. 111.8 |
44.7% sezon ort. 51.3% | Rakip eFG% | 42.4% sezon ort. 53.2% |
11.4% sezon ort. 14.0% | Zorlanan top kaybı | 17.5% sezon ort. 14.9% |
38.3% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 58.1% sezon ort. 35.9% |
27.6% sezon ort. 26.1% | Rakip serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+15.3 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 25 dk+7.1 PIR
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk+4.4 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 29 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 32 dk−14.3 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 31 dk−5.1 PIR
- Nina Bogicevic İlkem Yapı Tarsus Spor · 23 dk−2.9 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk−1.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Büşra Akgün 500 sayı barajını geçti
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams 100 sayı barajını geçti
- Gülse Uğur 100 top çalma barajını geçti
- Nathalie Esie Marie Fontaine 10 blok barajını geçti
- Nina Bogicevic 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 77.8 | 78.0 | 113.2 | 42.4% | 17.5% | 58.1% | 40.3% | 106.1 | 44.7% | 11.4% | 61.7% | 27.6% | +7.1 |
| Çankaya Üniversitesi | 78.2 | 78.0 | 106.1 | 44.7% | 11.4% | 38.3% | 27.6% | 113.2 | 42.4% | 17.5% | 41.9% | 40.3% | -7.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/72 (%40.3) | Saha İçi Şut | 31/76 (%40.8) |
| 26/58 (%44.8) | 2 Sayı | 25/48 (%52.1) |
| 3/14 (%21.4) | 3 Sayı | 6/28 (%21.4) |
| 27/29 (%93.1) | Serbest Atış | 15/21 (%71.4) |
| 54 | Ribaund | 36 |
| 25 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 24 | Asist | 20 |
| 5 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 3 |
| 18 | Top Kaybı | 11 |
| 21 | Faul | 22 |
| 215 | Verimlilik (PIR) | 176 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 29.09.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 88-83 Çankaya Üniversitesi
- 06.01.2024Çankaya Üniversitesi 70-111 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.