KBSL · 8. Hafta · 2023-2024 · 29 Ekim 2023 00:00
ÇBK Mersin maçı 8 sayı farkla kazandı. Beşiktaş BOA ikinci yarıda 46-38 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 21 | 22 | 27 | 19 | 89 |
| ÇBK Mersin | 29 | 30 | 15 | 23 | 97 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.6 sezon ort. 76.9 | Tempo | 77.6 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
114.6 sezon ort. 109.9 | 100 hücumda sayı | 125.1 sezon ort. 105.3 |
51.5% sezon ort. 49.1% | eFG% | 61.5% sezon ort. 51.3% |
14.5% sezon ort. 13.1% | Top kaybı oranı | 14.7% sezon ort. 16.2% |
33.3% sezon ort. 34.5% | Hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 30.6% |
32.8% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 36.9% sezon ort. 23.8% |
17.9% sezon ort. 32.1% | Üçlük payı | 53.8% sezon ort. 38.0% |
| Savunma | ||
125.1 sezon ort. 97.7 | 100 savunmada yenen sayı | 114.6 sezon ort. 95.3 |
61.5% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 51.5% sezon ort. 46.1% |
14.7% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 14.5% sezon ort. 16.4% |
30.6% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 26.3% |
36.9% sezon ort. 22.5% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 29 dk+18.8 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 23 dk+7.7 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 39 dk+4.2 PIR
- Şuğranur Sönmez Beşiktaş BOA · 20 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 24 dk−6.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 12 dk−6.5 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 17 dk−6.1 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 34 dk−6.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 77.7 | 77.6 | 114.6 | 51.5% | 14.5% | 33.3% | 32.8% | 125.1 | 61.5% | 14.7% | 69.4% | 36.9% | -10.5 |
| ÇBK Mersin | 77.6 | 77.6 | 125.1 | 61.5% | 14.7% | 30.6% | 36.9% | 114.6 | 51.5% | 14.5% | 66.7% | 32.8% | +10.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 32/67 (%47.8) | Saha İçi Şut | 32/65 (%49.2) |
| 27/55 (%49.1) | 2 Sayı | 16/30 (%53.3) |
| 5/12 (%41.7) | 3 Sayı | 16/35 (%45.7) |
| 20/22 (%90.9) | Serbest Atış | 17/24 (%70.8) |
| 37 | Ribaund | 35 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 21 | Asist | 24 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 5 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 20 | Faul | 21 |
| 205 | Verimlilik (PIR) | 228 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Beşiktaş BOA 6, ÇBK Mersin 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 28.10.2023Beşiktaş BOA 89-97 ÇBK Mersin
- 02.02.2024ÇBK Mersin 70-75 Beşiktaş BOA
- 26.03.2024Beşiktaş BOA 67-77 ÇBK Mersin
- 28.03.2024ÇBK Mersin 91-64 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

