KBSL · 5. Hafta · 2023-2024 · 8 Ekim 2023 00:00
Beşiktaş BOA 1. çeyreği 25-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 13 | 29 | 25 | 14 | 81 |
| Beşiktaş BOA | 25 | 25 | 22 | 16 | 88 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.0 sezon ort. 83.2 | Tempo | 79.0 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
102.2 sezon ort. 99.4 | 100 hücumda sayı | 111.7 sezon ort. 110.0 |
51.6% sezon ort. 48.5% | eFG% | 51.4% sezon ort. 49.1% |
12.0% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 14.9% sezon ort. 13.1% |
11.1% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 36.6% sezon ort. 34.4% |
32.8% sezon ort. 27.6% | Serbest atış oranı | 28.2% sezon ort. 26.5% |
37.5% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 32.4% sezon ort. 31.6% |
| Savunma | ||
111.7 sezon ort. 111.8 | 100 savunmada yenen sayı | 102.2 sezon ort. 98.5 |
51.4% sezon ort. 52.9% | Rakip eFG% | 51.6% sezon ort. 47.0% |
14.9% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 12.0% sezon ort. 14.6% |
36.6% sezon ort. 36.8% | Rakip hücum ribaundu % | 11.1% sezon ort. 26.9% |
28.2% sezon ort. 24.0% | Rakip serbest atış oranı | 32.8% sezon ort. 22.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 39 dk+8.2 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 37 dk+5.2 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 13 dk+2.5 PIR
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 34 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 39 dk−9.2 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 16 dk−5.0 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 22 dk−4.1 PIR
- Mihaela Lazic Beşiktaş BOA · 37 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jovana Nogic 100 sayı barajını geçti
- Nathalie Esie Marie Fontaine 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 79.2 | 79.0 | 102.2 | 51.6% | 12.0% | 11.1% | 32.8% | 111.7 | 51.4% | 14.9% | 63.4% | 28.2% | -9.5 |
| Beşiktaş BOA | 78.8 | 79.0 | 111.7 | 51.4% | 14.9% | 36.6% | 28.2% | 102.2 | 51.6% | 12.0% | 88.9% | 32.8% | +9.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 30/64 (%46.9) | Saha İçi Şut | 33/71 (%46.5) |
| 24/40 (%60.0) | 2 Sayı | 26/48 (%54.2) |
| 6/24 (%25.0) | 3 Sayı | 7/23 (%30.4) |
| 15/21 (%71.4) | Serbest Atış | 15/20 (%75.0) |
| 30 | Ribaund | 47 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 20 | Asist | 17 |
| 7 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 14 |
| 22 | Faul | 18 |
| 271 | Verimlilik (PIR) | 196 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 7, Beşiktaş BOA 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 07.10.2023Çankaya Üniversitesi 81-88 Beşiktaş BOA
- 13.01.2024Beşiktaş BOA 92-57 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

