KBSL · 25. Hafta · 2023-2024 · 17 Şubat 2024 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol maçı 14 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 14 | 9 | 15 | 15 | 53 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 13 | 14 | 17 | 23 | 67 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.5 sezon ort. 77.5 | Tempo | 77.5 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
67.3 sezon ort. 107.1 | 100 hücumda sayı | 87.7 sezon ort. 109.2 |
33.8% sezon ort. 52.1% | eFG% | 42.4% sezon ort. 53.9% |
20.3% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 21.1% sezon ort. 15.6% |
20.8% sezon ort. 31.0% | Hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 28.5% |
20.0% sezon ort. 24.3% | Serbest atış oranı | 32.2% sezon ort. 22.4% |
46.2% sezon ort. 38.3% | Üçlük payı | 39.0% sezon ort. 36.3% |
| Savunma | ||
87.7 sezon ort. 96.1 | 100 savunmada yenen sayı | 67.3 sezon ort. 107.9 |
42.4% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 33.8% sezon ort. 52.2% |
21.1% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 20.3% sezon ort. 15.6% |
23.1% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 20.8% sezon ort. 30.6% |
32.2% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 24.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk+6.5 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 23 dk+5.1 PIR
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 28 dk+2.0 PIR
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 28 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 27 dk−18.7 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 27 dk−8.2 PIR
- Maria Perez Araujo ÇBK Mersin · 25 dk−7.7 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 20 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 1.500 sayı barajını geçti
- Joyner Michelle Holmes 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 78.7 | 77.5 | 67.3 | 33.8% | 20.3% | 20.8% | 20.0% | 87.7 | 42.4% | 21.1% | 76.9% | 32.2% | -20.4 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 76.4 | 77.5 | 87.7 | 42.4% | 21.1% | 23.1% | 32.2% | 67.3 | 33.8% | 20.3% | 79.2% | 20.0% | +20.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 19/65 (%29.2) | Saha İçi Şut | 22/59 (%37.3) |
| 13/35 (%37.1) | 2 Sayı | 16/36 (%44.4) |
| 6/30 (%20.0) | 3 Sayı | 6/23 (%26.1) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 17/19 (%89.5) |
| 40 | Ribaund | 47 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 38 |
| 19 | Asist | 22 |
| 8 | Top Çalma | 14 |
| 4 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 18 |
| 21 | Faul | 18 |
| 111 | Verimlilik (PIR) | 185 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada ÇBK Mersin 12, Melikgazi Kayseri Basketbol 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.11.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 52-80 ÇBK Mersin
- 16.02.2024ÇBK Mersin 53-67 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

