KBSL · 19. Hafta · 2023-2024 · 8 Ocak 2024 00:00
Beşiktaş BOA 4. çeyreği 35-24 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 17 | 25 | 20 | 24 | 86 |
| Beşiktaş BOA | 26 | 18 | 20 | 35 | 99 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 77.7 | Tempo | 74.6 sezon ort. 77.0 |
| Hücum | ||
116.0 sezon ort. 108.2 | 100 hücumda sayı | 132.0 sezon ort. 109.4 |
55.0% sezon ort. 53.5% | eFG% | 54.9% sezon ort. 49.0% |
12.5% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 9.8% sezon ort. 13.3% |
19.4% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 42.5% sezon ort. 34.2% |
38.3% sezon ort. 22.2% | Serbest atış oranı | 34.7% sezon ort. 26.3% |
45.0% sezon ort. 36.1% | Üçlük payı | 33.3% sezon ort. 31.6% |
| Savunma | ||
132.0 sezon ort. 105.5 | 100 savunmada yenen sayı | 116.0 sezon ort. 98.1 |
54.9% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 55.0% sezon ort. 46.9% |
9.8% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 12.5% sezon ort. 14.6% |
42.5% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 26.6% |
34.7% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 38.3% sezon ort. 22.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 33 dk+9.8 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 38 dk+9.1 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk+7.2 PIR
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk−6.8 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 30 dk−6.5 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 25 dk−6.1 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 17 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 74.1 | 74.6 | 116.0 | 55.0% | 12.5% | 19.4% | 38.3% | 132.0 | 54.9% | 9.8% | 57.5% | 34.7% | -16.0 |
| Beşiktaş BOA | 75.0 | 74.6 | 132.0 | 54.9% | 9.8% | 42.5% | 34.7% | 116.0 | 55.0% | 12.5% | 80.6% | 38.3% | +16.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 29/60 (%48.3) | Saha İçi Şut | 34/72 (%47.2) |
| 21/33 (%63.6) | 2 Sayı | 23/48 (%47.9) |
| 8/27 (%29.6) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 20/23 (%87.0) | Serbest Atış | 20/25 (%80.0) |
| 29 | Ribaund | 42 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 12 | Asist | 20 |
| 4 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 9 |
| 24 | Faul | 20 |
| 175 | Verimlilik (PIR) | 226 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 20 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 7, Beşiktaş BOA 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 30.09.2023Beşiktaş BOA 82-76 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 07.01.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 86-99 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

