KBSL · 17. Hafta · 2023-2024 · 27 Aralık 2023 00:00
Nesibe Aydın 4. çeyreği 26-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 16 | 24 | 31 | 11 | 82 |
| Nesibe Aydın | 17 | 27 | 16 | 26 | 86 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 77.7 | Tempo | 74.1 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
108.0 sezon ort. 108.4 | 100 hücumda sayı | 118.9 sezon ort. 103.0 |
53.1% sezon ort. 53.6% | eFG% | 52.2% sezon ort. 48.6% |
15.1% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 14.5% sezon ort. 15.2% |
25.6% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 43.6% sezon ort. 30.4% |
27.7% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 27.9% sezon ort. 26.7% |
47.7% sezon ort. 36.0% | Üçlük payı | 35.3% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
118.9 sezon ort. 106.0 | 100 savunmada yenen sayı | 108.0 sezon ort. 99.6 |
52.2% sezon ort. 51.6% | Rakip eFG% | 53.1% sezon ort. 48.3% |
14.5% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 15.1% sezon ort. 16.6% |
43.6% sezon ort. 29.6% | Rakip hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 28.8% |
27.9% sezon ort. 24.4% | Rakip serbest atış oranı | 27.7% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 39 dk+11.0 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 40 dk+7.5 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk+2.8 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 12 dk+2.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk−6.9 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 28 dk−6.3 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk−6.2 PIR
- Gamze Takmaz Nesibe Aydın · 18 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alaina Denise Coates 50. maçına çıktı
- Emma Jean Cannon 1.000 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 75.9 | 74.1 | 108.0 | 53.1% | 15.1% | 25.6% | 27.7% | 118.9 | 52.2% | 14.5% | 56.4% | 27.9% | -10.8 |
| Nesibe Aydın | 72.4 | 74.1 | 118.9 | 52.2% | 14.5% | 43.6% | 27.9% | 108.0 | 53.1% | 15.1% | 74.4% | 27.7% | +10.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 29/65 (%44.6) | Saha İçi Şut | 31/68 (%45.6) |
| 18/34 (%52.9) | 2 Sayı | 22/44 (%50.0) |
| 11/31 (%35.5) | 3 Sayı | 9/24 (%37.5) |
| 13/18 (%72.2) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 32 | Ribaund | 46 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 21 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 20 | Faul | 18 |
| 177 | Verimlilik (PIR) | 207 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, Nesibe Aydın 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 16.09.2023Nesibe Aydın 82-68 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 26.12.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 82-86 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

