KBSL · 15. Hafta · 2023-2024 · 17 Aralık 2023 00:00
Botaş 3. çeyreği 17-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 24 | 16 | 17 | 26 | 83 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 20 | 16 | 7 | 21 | 64 |
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.3 sezon ort. 77.6 | Tempo | 68.3 sezon ort. 77.9 |
| Hücum | ||
124.1 sezon ort. 96.5 | 100 hücumda sayı | 91.9 sezon ort. 109.0 |
49.2% sezon ort. 46.4% | eFG% | 40.5% sezon ort. 54.1% |
7.3% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 5.0% sezon ort. 16.2% |
38.5% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 22.4% sezon ort. 28.6% |
42.2% sezon ort. 23.5% | Serbest atış oranı | 8.1% sezon ort. 23.3% |
23.4% sezon ort. 23.7% | Üçlük payı | 37.8% sezon ort. 36.3% |
| Savunma | ||
91.9 sezon ort. 98.6 | 100 savunmada yenen sayı | 124.1 sezon ort. 105.8 |
40.5% sezon ort. 47.1% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 51.7% |
5.0% sezon ort. 14.7% | Zorlanan top kaybı | 7.3% sezon ort. 16.0% |
22.4% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 29.8% |
8.1% sezon ort. 26.1% | Rakip serbest atış oranı | 42.2% sezon ort. 23.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 38 dk+9.7 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 40 dk+7.0 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 35 dk+5.7 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+2.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk−7.0 PIR
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk−6.2 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−4.5 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Lindsay Allen 100 sayı barajını geçti
- Natasha Nicole Mack 100 sayı barajını geçti
- Fatmanur Karakaş 150. maçına çıktı
- Joyner Michelle Holmes 100 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 66.9 | 68.3 | 124.1 | 49.2% | 7.3% | 38.5% | 42.2% | 91.9 | 40.5% | 5.0% | 77.6% | 8.1% | +32.2 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 69.6 | 68.3 | 91.9 | 40.5% | 5.0% | 22.4% | 8.1% | 124.1 | 49.2% | 7.3% | 61.5% | 42.2% | -32.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 29/64 (%45.3) | Saha İçi Şut | 26/74 (%35.1) |
| 24/49 (%49.0) | 2 Sayı | 18/46 (%39.1) |
| 5/15 (%33.3) | 3 Sayı | 8/28 (%28.6) |
| 20/27 (%74.1) | Serbest Atış | 4/6 (%66.7) |
| 53 | Ribaund | 35 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 38 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 27 | Asist | 15 |
| 3 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 1 |
| 6 | Top Kaybı | 4 |
| 10 | Faul | 19 |
| 236 | Verimlilik (PIR) | 128 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Botaş 11, Melikgazi Kayseri Basketbol 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 16.12.2023Botaş 83-64 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 19.03.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 75-80 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

