KBSL · 13. Hafta · 2023-2024 · 2 Aralık 2023 00:00
Beşiktaş BOA ilk çeyreği 29-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 13 | 11 | 17 | 12 | 53 |
| Beşiktaş BOA | 29 | 23 | 17 | 14 | 83 |
| Botaş | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.4 sezon ort. 77.4 | Tempo | 76.4 sezon ort. 76.9 |
| Hücum | ||
67.8 sezon ort. 98.3 | 100 hücumda sayı | 111.3 sezon ort. 110.0 |
30.0% sezon ort. 47.1% | eFG% | 55.3% sezon ort. 49.0% |
13.6% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 16.2% sezon ort. 13.1% |
20.0% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 34.3% sezon ort. 34.5% |
20.0% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 22.7% sezon ort. 26.6% |
28.6% sezon ort. 23.6% | Üçlük payı | 25.8% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
111.3 sezon ort. 98.0 | 100 savunmada yenen sayı | 67.8 sezon ort. 99.6 |
55.3% sezon ort. 46.6% | Rakip eFG% | 30.0% sezon ort. 47.7% |
16.2% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 13.6% sezon ort. 14.6% |
34.3% sezon ort. 25.0% | Rakip hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 26.7% |
22.7% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 23.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 17 dk+10.8 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 38 dk+10.2 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 23 dk+4.1 PIR
- Taya Reimer Botaş · 30 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 19 dk−9.9 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 33 dk−7.0 PIR
- Ronahi Kıran Botaş · 17 dk−6.9 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 27 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 78.2 | 76.4 | 67.8 | 30.0% | 13.6% | 20.0% | 20.0% | 111.3 | 55.3% | 16.2% | 65.7% | 22.7% | -43.5 |
| Beşiktaş BOA | 74.6 | 76.4 | 111.3 | 55.3% | 16.2% | 34.3% | 22.7% | 67.8 | 30.0% | 13.6% | 80.0% | 20.0% | +43.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 21/70 (%30.0) | Saha İçi Şut | 34/66 (%51.5) |
| 21/50 (%42.0) | 2 Sayı | 29/49 (%59.2) |
| 0/20 (%0.0) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 10/15 (%66.7) |
| 33 | Ribaund | 52 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 40 |
| 20 | Asist | 24 |
| 8 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 2 |
| 12 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 18 |
| 101 | Verimlilik (PIR) | 231 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 15 karşılaşmada Botaş 8, Beşiktaş BOA 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 01.12.2023Botaş 53-83 Beşiktaş BOA
- 09.03.2024Beşiktaş BOA 70-55 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

