KBSL · 11. Hafta · 2023-2024 · 18 Kasım 2023 00:00
Nesibe Aydın ilk yarıyı 36-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 35-22 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 24 | 14 | 11 | 11 | 60 |
| Nesibe Aydın | 16 | 20 | 16 | 19 | 71 |
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.0 sezon ort. 77.3 | Tempo | 78.0 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
78.2 sezon ort. 97.9 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 104.0 |
44.0% sezon ort. 46.6% | eFG% | 48.4% sezon ort. 48.7% |
21.1% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 19.0% sezon ort. 15.1% |
11.1% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 31.3% |
22.4% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 19.0% sezon ort. 27.0% |
36.2% sezon ort. 23.4% | Üçlük payı | 22.2% sezon ort. 36.0% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 78.2 sezon ort. 100.7 |
48.4% sezon ort. 46.8% | Rakip eFG% | 44.0% sezon ort. 48.6% |
19.0% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 21.1% sezon ort. 16.4% |
14.7% sezon ort. 25.6% | Rakip hücum ribaundu % | 11.1% sezon ort. 29.2% |
19.0% sezon ort. 25.7% | Rakip serbest atış oranı | 22.4% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 35 dk+6.2 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 21 dk+4.7 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 33 dk+0.5 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 30 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Nicole Mack Botaş · 25 dk−8.8 PIR
- Lindsay Allen Botaş · 38 dk−8.4 PIR
- Nihal Güngör Yıldırım Botaş · 19 dk−6.4 PIR
- Taya Reimer Botaş · 25 dk−5.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.7 | 78.0 | 78.2 | 44.0% | 21.1% | 11.1% | 22.4% | 89.6 | 48.4% | 19.0% | 85.3% | 19.0% | -11.3 |
| Nesibe Aydın | 79.3 | 78.0 | 89.6 | 48.4% | 19.0% | 14.7% | 19.0% | 78.2 | 44.0% | 21.1% | 88.9% | 22.4% | +11.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 23/58 (%39.7) | Saha İçi Şut | 29/63 (%46.0) |
| 18/37 (%48.6) | 2 Sayı | 26/49 (%53.1) |
| 5/21 (%23.8) | 3 Sayı | 3/14 (%21.4) |
| 9/13 (%69.2) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 33 | Ribaund | 37 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 14 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 16 |
| 14 | Faul | 17 |
| 115 | Verimlilik (PIR) | 168 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Botaş 0, Nesibe Aydın 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 17.11.2023Botaş 60-71 Nesibe Aydın
- 23.02.2024Nesibe Aydın 83-82 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

