KBSL · 6. Hafta · 2023-2024 · 14 Ekim 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding 3. çeyreği 33-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 14 | 18 | 12 | 17 | 61 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 25 | 17 | 33 | 18 | 93 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.0 sezon ort. 77.2 | Tempo | 81.0 sezon ort. 78.7 |
| Hücum | ||
76.3 sezon ort. 98.0 | 100 hücumda sayı | 113.4 sezon ort. 120.6 |
37.3% sezon ort. 46.8% | eFG% | 58.9% sezon ort. 57.6% |
18.5% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 10.1% sezon ort. 12.6% |
26.7% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 18.9% sezon ort. 32.6% |
26.9% sezon ort. 24.0% | Serbest atış oranı | 21.9% sezon ort. 18.9% |
29.9% sezon ort. 23.5% | Üçlük payı | 24.7% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
113.4 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 76.3 sezon ort. 87.1 |
58.9% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 37.3% sezon ort. 45.0% |
10.1% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 18.5% sezon ort. 20.1% |
18.9% sezon ort. 25.4% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 25.7% |
21.9% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 26.9% sezon ort. 18.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 30 dk+13.3 PIR
- Emma Meesseman Fenerbahçe Alagöz Holding · 25 dk+10.2 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 30 dk+8.1 PIR
- Buket Ünal Botaş · 20 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe Alagöz Holding · 29 dk−13.8 PIR
- Saliha Mandıracı Botaş · 20 dk−8.8 PIR
- Joyner Michelle Holmes Botaş · 14 dk−6.7 PIR
- Ronahi Kıran Botaş · 9 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Manolya Kurtulmuş 250 ribaund barajını geçti
- Manolya Kurtulmuş 250 asist barajını geçti
- Alperi Onar 500 asist barajını geçti
- Lyndra Shajuan Weaver 25 top çalma barajını geçti
- Merve Aydın Özbek 200 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 79.9 | 81.0 | 76.3 | 37.3% | 18.5% | 26.7% | 26.9% | 113.4 | 58.9% | 10.1% | 81.1% | 21.9% | -37.0 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 82.0 | 81.0 | 113.4 | 58.9% | 10.1% | 18.9% | 21.9% | 76.3 | 37.3% | 18.5% | 73.3% | 26.9% | +37.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 23/67 (%34.3) | Saha İçi Şut | 40/73 (%54.8) |
| 19/47 (%40.4) | 2 Sayı | 34/55 (%61.8) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 6/18 (%33.3) |
| 11/18 (%61.1) | Serbest Atış | 7/16 (%43.8) |
| 42 | Ribaund | 40 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 18 | Asist | 24 |
| 7 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 3 |
| 17 | Top Kaybı | 9 |
| 15 | Faul | 15 |
| 122 | Verimlilik (PIR) | 237 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 16 karşılaşmada Botaş 2, Fenerbahçe Alagöz Holding 14 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 13.10.2023Botaş 61-93 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 20.01.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 84-82 Botaş
- 22.03.2024Fenerbahçe Alagöz Holding 89-56 Botaş
- 24.03.2024Botaş 73-89 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

