KBSL · 5. Hafta · 2023-2024 · 7 Ekim 2023 00:00
Maç normal süreyi 79-79 berabere tamamladı; Botaş uzatmada 11-9 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 20 | 22 | 22 | 15 | 9 | 88 |
| Botaş | 15 | 25 | 21 | 18 | 11 | 90 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
86.8 sezon ort. 79.4 | Tempo | 86.8 sezon ort. 77.0 |
| Hücum | ||
100.7 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 104.3 sezon ort. 97.0 |
48.0% sezon ort. 53.0% | eFG% | 47.1% sezon ort. 46.5% |
13.4% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 10.9% sezon ort. 15.1% |
23.8% sezon ort. 29.7% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 28.3% |
25.0% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 24.5% |
25.0% sezon ort. 35.3% | Üçlük payı | 29.4% sezon ort. 23.5% |
| Savunma | ||
104.3 sezon ort. 103.3 | 100 savunmada yenen sayı | 100.7 sezon ort. 98.3 |
47.1% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 48.0% sezon ort. 46.8% |
10.9% sezon ort. 14.5% | Zorlanan top kaybı | 13.4% sezon ort. 14.4% |
30.0% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 23.8% sezon ort. 25.3% |
14.1% sezon ort. 25.1% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 25.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Joyner Michelle Holmes Botaş · 29 dk+17.7 PIR
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk+12.2 PIR
- Saliha Mandıracı Botaş · 36 dk+11.0 PIR
- Myisha Tyelle Hines Allen Galatasaray Çağdaş Faktoring · 37 dk+9.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Hind Ben Abdelkader Galatasaray Çağdaş Faktoring · 26 dk−14.1 PIR
- Julie Vanloo Galatasaray Çağdaş Faktoring · 39 dk−14.0 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 38 dk−5.5 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 30 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 87.4 | 86.8 | 100.7 | 48.0% | 13.4% | 23.8% | 25.0% | 104.3 | 47.1% | 10.9% | 70.0% | 14.1% | -3.6 |
| Botaş | 86.3 | 86.8 | 104.3 | 47.1% | 10.9% | 30.0% | 14.1% | 100.7 | 48.0% | 13.4% | 76.2% | 25.0% | +3.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 33/76 (%43.4) | Saha İçi Şut | 36/85 (%42.4) |
| 26/57 (%45.6) | 2 Sayı | 28/60 (%46.7) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 15/19 (%78.9) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 45 | Ribaund | 47 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 32 | Asist | 26 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 6 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 14 | Faul | 18 |
| 233 | Verimlilik (PIR) | 208 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 18 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 13, Botaş 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.10.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 88-90 Botaş
- 13.01.2024Botaş 77-82 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

