KBSL · 3. Hafta · 2023-2024 · 24 Eylül 2023 00:00
Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 3. çeyreği 17-5 kazanarak farkı açtı. Galatasaray Çağdaş Faktoring ikinci yarıda 30-29 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 18 | 13 | 5 | 25 | 61 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 23 | 21 | 17 | 12 | 73 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 79.7 | Tempo | 76.9 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
77.9 sezon ort. 107.3 | 100 hücumda sayı | 96.8 sezon ort. 104.4 |
38.4% sezon ort. 53.3% | eFG% | 45.7% sezon ort. 48.8% |
15.9% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 19.7% sezon ort. 14.3% |
22.2% sezon ort. 29.8% | Hücum ribaundu % | 28.2% sezon ort. 28.0% |
17.4% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 44.8% sezon ort. 30.2% |
37.7% sezon ort. 34.9% | Üçlük payı | 34.5% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
96.8 sezon ort. 103.5 | 100 savunmada yenen sayı | 77.9 sezon ort. 98.4 |
45.7% sezon ort. 48.4% | Rakip eFG% | 38.4% sezon ort. 48.3% |
19.7% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 15.9% sezon ort. 16.3% |
28.2% sezon ort. 29.3% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 25.1% |
44.8% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 17.4% sezon ort. 25.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 28 dk+13.8 PIR
- Hind Ben Abdelkader Galatasaray Çağdaş Faktoring · 34 dk+1.7 PIR
- Gizem Yavuz Yar Galatasaray Çağdaş Faktoring · 9 dk+0.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İnci Güçlü Galatasaray Çağdaş Faktoring · 18 dk−11.5 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 31 dk−10.3 PIR
- Julie Vanloo Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk−10.1 PIR
- Büşra Akbaş Galatasaray Çağdaş Faktoring · 16 dk−8.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Julie Vanloo 100 sayı barajını geçti
- Mikiah Kurdijah Cheryl Harrigan 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 78.3 | 76.9 | 77.9 | 38.4% | 15.9% | 22.2% | 17.4% | 96.8 | 45.7% | 19.7% | 71.8% | 44.8% | -18.8 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 75.4 | 76.9 | 96.8 | 45.7% | 19.7% | 28.2% | 44.8% | 77.9 | 38.4% | 15.9% | 77.8% | 17.4% | +18.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 23/69 (%33.3) | Saha İçi Şut | 22/58 (%37.9) |
| 16/43 (%37.2) | 2 Sayı | 13/38 (%34.2) |
| 7/26 (%26.9) | 3 Sayı | 9/20 (%45.0) |
| 8/12 (%66.7) | Serbest Atış | 20/26 (%76.9) |
| 38 | Ribaund | 46 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 12 | Asist | 14 |
| 10 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 1 |
| 14 | Top Kaybı | 17 |
| 21 | Faul | 18 |
| 119 | Verimlilik (PIR) | 168 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Galatasaray Çağdaş Faktoring 7, Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 0 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 74-63 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 69-80 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2020-2021 · Galatasaray Çağdaş Faktoring 89-57 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 62-80 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 2019-2020 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 76-80 Galatasaray Çağdaş Faktoring


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-3
- 23.09.2023Galatasaray Çağdaş Faktoring 61-73 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 29.12.2023Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 93-79 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 22.03.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 64-90 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 24.03.2024Galatasaray Çağdaş Faktoring 83-95 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 26.03.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 75-78 Galatasaray Çağdaş Faktoring
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

