KBSL · 8. Hafta · 2023-2024 · 28 Ekim 2023 00:00
Botaş ilk çeyreği 32-18 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 32 | 26 | 13 | 21 | 92 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 18 | 25 | 10 | 19 | 72 |
| Botaş | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
83.5 sezon ort. 77.1 | Tempo | 83.5 sezon ort. 86.1 |
| Hücum | ||
109.5 sezon ort. 96.8 | 100 hücumda sayı | 86.7 sezon ort. 84.0 |
59.0% sezon ort. 46.1% | eFG% | 46.3% sezon ort. 42.1% |
16.8% sezon ort. 14.9% | Top kaybı oranı | 16.7% sezon ort. 16.9% |
14.7% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 16.3% sezon ort. 22.0% |
23.9% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 23.5% sezon ort. 20.5% |
26.9% sezon ort. 23.6% | Üçlük payı | 38.2% sezon ort. 45.3% |
| Savunma | ||
86.7 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 109.5 sezon ort. 123.4 |
46.3% sezon ort. 46.9% | Rakip eFG% | 59.0% sezon ort. 59.8% |
16.7% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 16.8% sezon ort. 15.4% |
16.3% sezon ort. 25.6% | Rakip hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 40.0% |
23.5% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 23.9% sezon ort. 17.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Botaş · 26 dk+12.4 PIR
- Saliha Mandıracı Botaş · 19 dk+10.8 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 24 dk+7.9 PIR
- Elanur Demir Hatay Büyükşehir Belediyespor · 12 dk+4.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexis Renee Tolefree Hatay Büyükşehir Belediyespor · 38 dk−10.1 PIR
- Katrina Marie Pardee Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−3.9 PIR
- Jessica Janelle Jackson Hatay Büyükşehir Belediyespor · 37 dk−3.4 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 16 dk−2.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Taya Reimer 25 blok barajını geçti
- Nuran Tutsak 100 ribaund barajını geçti
- Jaelyn Brown 10 blok barajını geçti
- Katrina Marie Pardee 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 84.0 | 83.5 | 109.5 | 59.0% | 16.8% | 14.7% | 23.9% | 86.7 | 46.3% | 16.7% | 83.7% | 23.5% | +22.8 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 83.0 | 83.5 | 86.7 | 46.3% | 16.7% | 16.3% | 23.5% | 109.5 | 59.0% | 16.8% | 85.3% | 23.9% | -22.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 35/67 (%52.2) | Saha İçi Şut | 27/68 (%39.7) |
| 26/49 (%53.1) | 2 Sayı | 18/42 (%42.9) |
| 9/18 (%50.0) | 3 Sayı | 9/26 (%34.6) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 9/16 (%56.3) |
| 41 | Ribaund | 36 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 36 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 25 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 15 |
| 21 | Faul | 15 |
| 234 | Verimlilik (PIR) | 139 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Botaş 4, Hatay Büyükşehir Belediyespor 9 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 27.10.2023Botaş 92-72 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 01.02.2024Hatay Büyükşehir Belediyespor 63-130 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

