KBSL · 10. Hafta · 2023-2024 · 15 Kasım 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Bursa Uludağ Basketbol Botaş karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 26 | 16 | 32 | 14 | 88 |
| Botaş | 28 | 21 | 18 | 18 | 85 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.9 sezon ort. 78.4 | Tempo | 76.9 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
113.8 sezon ort. 97.7 | 100 hücumda sayı | 111.1 sezon ort. 96.8 |
50.8% sezon ort. 47.7% | eFG% | 56.2% sezon ort. 46.2% |
13.0% sezon ort. 18.1% | Top kaybı oranı | 13.2% sezon ort. 15.0% |
21.9% sezon ort. 32.4% | Hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 28.6% |
45.9% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 24.0% |
26.2% sezon ort. 30.2% | Üçlük payı | 23.1% sezon ort. 23.8% |
| Savunma | ||
111.1 sezon ort. 105.2 | 100 savunmada yenen sayı | 113.8 sezon ort. 97.9 |
56.2% sezon ort. 51.9% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 46.7% |
13.2% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 14.4% |
22.6% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 21.9% sezon ort. 25.3% |
26.2% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 45.9% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ronahi Kıran Botaş · 19 dk+12.4 PIR
- Tuba Poyraz Bursa Uludağ Basketbol · 33 dk+12.2 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 17 dk+6.2 PIR
- Kiana Williams Bursa Uludağ Basketbol · 38 dk+5.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Nicole Mack Botaş · 32 dk−8.7 PIR
- Madison Avery Williams Bursa Uludağ Basketbol · 38 dk−3.2 PIR
- Channon Tiara Fluker Bursa Uludağ Basketbol · 34 dk−3.1 PIR
- Oumoul Khairy Sarr Coulibaly Bursa Uludağ Basketbol · 36 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 77.3 | 76.9 | 113.8 | 50.8% | 13.0% | 21.9% | 45.9% | 111.1 | 56.2% | 13.2% | 77.4% | 26.2% | +2.7 |
| Botaş | 76.5 | 76.9 | 111.1 | 56.2% | 13.2% | 22.6% | 26.2% | 113.8 | 50.8% | 13.0% | 78.1% | 45.9% | -2.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 28/61 (%45.9) | Saha İçi Şut | 34/65 (%52.3) |
| 22/45 (%48.9) | 2 Sayı | 29/50 (%58.0) |
| 6/16 (%37.5) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 26/28 (%92.9) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 31 | Ribaund | 32 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 19 | Asist | 21 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 20 |
| 198 | Verimlilik (PIR) | 193 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 14.11.2023Bursa Uludağ Basketbol 88-85 Botaş
- 18.02.2024Botaş 77-66 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

