KBSL · 6. Hafta · 2023-2024 · 15 Ekim 2023 00:00
Galatasaray Çağdaş Faktoring ilk çeyreği 24-14 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 14 | 27 | 20 | 17 | 78 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 24 | 30 | 23 | 26 | 103 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.8 sezon ort. 78.3 | Tempo | 80.8 sezon ort. 79.6 |
| Hücum | ||
96.7 sezon ort. 98.3 | 100 hücumda sayı | 127.4 sezon ort. 105.7 |
40.1% sezon ort. 48.1% | eFG% | 66.2% sezon ort. 52.4% |
11.4% sezon ort. 18.2% | Top kaybı oranı | 17.4% sezon ort. 16.0% |
31.4% sezon ort. 32.1% | Hücum ribaundu % | 36.7% sezon ort. 29.4% |
28.9% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 15.5% sezon ort. 20.5% |
30.3% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 39.4% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
127.4 sezon ort. 104.5 | 100 savunmada yenen sayı | 96.7 sezon ort. 103.5 |
66.2% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 40.1% sezon ort. 48.6% |
17.4% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 11.4% sezon ort. 14.5% |
36.7% sezon ort. 26.0% | Rakip hücum ribaundu % | 31.4% sezon ort. 29.2% |
15.5% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 28.9% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Myisha Tyelle Hines Allen Galatasaray Çağdaş Faktoring · 33 dk+13.9 PIR
- Tuba Poyraz Bursa Uludağ Basketbol · 33 dk+9.2 PIR
- Mikiah Kurdijah Cheryl Harrigan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 30 dk+7.6 PIR
- Trinity Essence Baptiste Bursa Uludağ Basketbol · 40 dk+7.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Madison Avery Williams Bursa Uludağ Basketbol · 34 dk−10.1 PIR
- Eda Şahin Bursa Uludağ Basketbol · 17 dk−6.0 PIR
- Meltem Yıldızhan Galatasaray Çağdaş Faktoring · 25 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 80.7 | 80.8 | 96.7 | 40.1% | 11.4% | 31.4% | 28.9% | 127.4 | 66.2% | 17.4% | 63.3% | 15.5% | -30.7 |
| Galatasaray Çağdaş Faktoring | 80.8 | 80.8 | 127.4 | 66.2% | 17.4% | 36.7% | 15.5% | 96.7 | 40.1% | 11.4% | 68.6% | 28.9% | +30.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Galatasaray Çağdaş Faktoring |
|---|---|---|
| 28/76 (%36.8) | Saha İçi Şut | 40/71 (%56.3) |
| 23/53 (%43.4) | 2 Sayı | 26/43 (%60.5) |
| 5/23 (%21.7) | 3 Sayı | 14/28 (%50.0) |
| 17/22 (%77.3) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 35 | Ribaund | 46 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 15 | Asist | 27 |
| 13 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 16 |
| 18 | Faul | 19 |
| 155 | Verimlilik (PIR) | 268 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Bursa Uludağ Basketbol 0, Galatasaray Çağdaş Faktoring 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 14.10.2023Bursa Uludağ Basketbol 78-103 Galatasaray Çağdaş Faktoring
- 20.01.2024Galatasaray Çağdaş Faktoring 74-62 Bursa Uludağ Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

