KBSL · 12. Hafta · 2023-2024 · 25 Kasım 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Botaş İlkem Yapı Tarsus Spor karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 15 | 26 | 23 | 20 | 84 |
| Botaş | 22 | 23 | 24 | 18 | 87 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.2 sezon ort. 78.2 | Tempo | 81.2 sezon ort. 77.2 |
| Hücum | ||
104.5 sezon ort. 99.3 | 100 hücumda sayı | 105.9 sezon ort. 96.9 |
50.7% sezon ort. 47.5% | eFG% | 50.0% sezon ort. 46.4% |
14.5% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 10.1% sezon ort. 15.1% |
23.1% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 28.7% |
27.9% sezon ort. 20.9% | Serbest atış oranı | 32.9% sezon ort. 23.8% |
33.8% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 21.4% sezon ort. 23.8% |
| Savunma | ||
105.9 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 104.5 sezon ort. 98.2 |
50.0% sezon ort. 51.1% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 46.7% |
10.1% sezon ort. 14.1% | Zorlanan top kaybı | 14.5% sezon ort. 14.4% |
20.0% sezon ort. 28.4% | Rakip hücum ribaundu % | 23.1% sezon ort. 25.3% |
32.9% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 27.9% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Saliha Mandıracı Botaş · 13 dk+10.8 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 26 dk+9.1 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk+8.7 PIR
- Nihal Güngör Yıldırım Botaş · 28 dk+8.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 23 dk−10.5 PIR
- Gmrice Louise Davis İlkem Yapı Tarsus Spor · 20 dk−8.3 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 20 dk−5.6 PIR
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kübra Erat 500 ribaund barajını geçti
- Lyndra Shajuan Weaver 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 80.4 | 81.2 | 104.5 | 50.7% | 14.5% | 23.1% | 27.9% | 105.9 | 50.0% | 10.1% | 80.0% | 32.9% | -1.4 |
| Botaş | 82.1 | 81.2 | 105.9 | 50.0% | 10.1% | 20.0% | 32.9% | 104.5 | 50.7% | 14.5% | 76.9% | 27.9% | +1.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/68 (%45.6) | Saha İçi Şut | 34/70 (%48.6) |
| 24/45 (%53.3) | 2 Sayı | 32/55 (%58.2) |
| 7/23 (%30.4) | 3 Sayı | 2/15 (%13.3) |
| 15/19 (%78.9) | Serbest Atış | 17/23 (%73.9) |
| 37 | Ribaund | 37 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 17 | Asist | 22 |
| 4 | Top Çalma | 8 |
| 0 | Blok | 3 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 21 | Faul | 24 |
| 173 | Verimlilik (PIR) | 210 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 24.11.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 84-87 Botaş
- 02.03.2024Botaş 80-74 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

