KBSL · 9. Hafta · 2023-2024 · 3 Kasım 2023 00:00
Fenerbahçe Alagöz Holding ilk çeyreği 35-16 kazanarak maçı erken kopardı. İlkem Yapı Tarsus Spor ikinci yarıda 43-41 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 35 | 24 | 23 | 18 | 100 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 16 | 20 | 28 | 15 | 79 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
87.4 sezon ort. 78.5 | Tempo | 87.4 sezon ort. 78.0 |
| Hücum | ||
113.8 sezon ort. 120.6 | 100 hücumda sayı | 91.0 sezon ort. 99.9 |
60.4% sezon ort. 57.6% | eFG% | 46.0% sezon ort. 47.7% |
18.6% sezon ort. 12.3% | Top kaybı oranı | 20.8% sezon ort. 16.4% |
29.0% sezon ort. 32.3% | Hücum ribaundu % | 31.8% sezon ort. 31.4% |
40.3% sezon ort. 18.4% | Serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 21.5% |
29.9% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 38.7% sezon ort. 29.4% |
| Savunma | ||
91.0 sezon ort. 86.7 | 100 savunmada yenen sayı | 113.8 sezon ort. 105.8 |
46.0% sezon ort. 44.7% | Rakip eFG% | 60.4% sezon ort. 50.7% |
20.8% sezon ort. 20.0% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 13.8% |
31.8% sezon ort. 25.5% | Rakip hücum ribaundu % | 29.0% sezon ort. 28.1% |
14.7% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 40.3% sezon ort. 25.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 38 dk+12.7 PIR
- Nikolina Milic Fenerbahçe Alagöz Holding · 24 dk+9.4 PIR
- Ivon Anderson Fenerbahçe Alagöz Holding · 24 dk+5.2 PIR
- Merve Uygül İlkem Yapı Tarsus Spor · 31 dk+5.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 37 dk−11.2 PIR
- Duygu Özen Fenerbahçe Alagöz Holding · 9 dk−5.6 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 20 dk−5.4 PIR
- Sevgi Uzun Fenerbahçe Alagöz Holding · 22 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 87.9 | 87.4 | 113.8 | 60.4% | 18.6% | 29.0% | 40.3% | 91.0 | 46.0% | 20.8% | 68.2% | 14.7% | +22.8 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 86.8 | 87.4 | 91.0 | 46.0% | 20.8% | 31.8% | 14.7% | 113.8 | 60.4% | 18.6% | 71.0% | 40.3% | -22.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe Alagöz Holding | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 37/67 (%55.2) | Saha İçi Şut | 30/75 (%40.0) |
| 30/47 (%63.8) | 2 Sayı | 21/46 (%45.7) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 9/29 (%31.0) |
| 19/27 (%70.4) | Serbest Atış | 10/11 (%90.9) |
| 39 | Ribaund | 36 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 29 | Asist | 21 |
| 14 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 21 |
| 11 | Faul | 18 |
| 252 | Verimlilik (PIR) | 152 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.11.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 100-79 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 14.02.2024İlkem Yapı Tarsus Spor 54-100 Fenerbahçe Alagöz Holding
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

