KBSL · 12. Hafta · 2023-2024 · 25 Kasım 2023 00:00
Beşiktaş BOA ilk çeyreği 33-19 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 33 | 19 | 27 | 19 | 98 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 19 | 20 | 19 | 17 | 75 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 77.0 | Tempo | 74.6 sezon ort. 86.4 |
| Hücum | ||
129.8 sezon ort. 109.5 | 100 hücumda sayı | 101.8 sezon ort. 83.6 |
63.8% sezon ort. 48.7% | eFG% | 46.9% sezon ort. 42.1% |
12.1% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 14.0% sezon ort. 17.0% |
24.1% sezon ort. 34.7% | Hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 21.6% |
26.2% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 34.4% sezon ort. 20.2% |
30.8% sezon ort. 31.7% | Üçlük payı | 42.2% sezon ort. 45.1% |
| Savunma | ||
101.8 sezon ort. 98.5 | 100 savunmada yenen sayı | 129.8 sezon ort. 122.7 |
46.9% sezon ort. 47.2% | Rakip eFG% | 63.8% sezon ort. 59.6% |
14.0% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 12.1% sezon ort. 15.6% |
30.0% sezon ort. 26.3% | Rakip hücum ribaundu % | 24.1% sezon ort. 39.6% |
34.4% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 17.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 37 dk+11.7 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 17 dk+9.2 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 24 dk+7.4 PIR
- Jaelyn Brown Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk+7.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Janelle Jackson Hatay Büyükşehir Belediyespor · 40 dk−11.9 PIR
- Nuran Tutsak Hatay Büyükşehir Belediyespor · 24 dk−3.0 PIR
- Öykü Taşkın Hatay Büyükşehir Belediyespor · 13 dk−2.6 PIR
- Şuğranur Sönmez Beşiktaş BOA · 27 dk−1.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 75.5 | 74.6 | 129.8 | 63.8% | 12.1% | 24.1% | 26.2% | 101.8 | 46.9% | 14.0% | 70.0% | 34.4% | +28.0 |
| Hatay Büyükşehir Belediyespor | 73.7 | 74.6 | 101.8 | 46.9% | 14.0% | 30.0% | 34.4% | 129.8 | 63.8% | 12.1% | 75.9% | 26.2% | -28.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Hatay Büyükşehir Belediyespor |
|---|---|---|
| 36/65 (%55.4) | Saha İçi Şut | 26/64 (%40.6) |
| 25/45 (%55.6) | 2 Sayı | 18/37 (%48.6) |
| 11/20 (%55.0) | 3 Sayı | 8/27 (%29.6) |
| 15/17 (%88.2) | Serbest Atış | 15/22 (%68.2) |
| 35 | Ribaund | 34 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 28 | Asist | 16 |
| 7 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 12 |
| 19 | Faul | 15 |
| 263 | Verimlilik (PIR) | 142 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Beşiktaş BOA 8, Hatay Büyükşehir Belediyespor 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 24.11.2023Beşiktaş BOA 98-75 Hatay Büyükşehir Belediyespor
- 02.03.2024Hatay Büyükşehir Belediyespor 89-127 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

