KBSL · 16. Hafta · 2023-2024 · 24 Aralık 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol 4. çeyreği 31-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Bursa Uludağ Basketbol | 12 | 21 | 25 | 17 | 75 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 24 | 30 | 14 | 31 | 99 |
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.6 sezon ort. 78.3 | Tempo | 80.6 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
92.3 sezon ort. 98.5 | 100 hücumda sayı | 123.8 sezon ort. 107.8 |
42.8% sezon ort. 48.0% | eFG% | 67.2% sezon ort. 53.1% |
17.8% sezon ort. 17.9% | Top kaybı oranı | 20.2% sezon ort. 15.7% |
33.3% sezon ort. 32.0% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 28.2% |
30.4% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 13.4% sezon ort. 23.0% |
33.3% sezon ort. 29.9% | Üçlük payı | 37.3% sezon ort. 36.3% |
| Savunma | ||
123.8 sezon ort. 104.7 | 100 savunmada yenen sayı | 92.3 sezon ort. 106.9 |
67.2% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 42.8% sezon ort. 51.9% |
20.2% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 17.8% sezon ort. 15.6% |
31.0% sezon ort. 26.2% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 30.0% |
13.4% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 30.4% sezon ort. 24.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk+16.8 PIR
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+9.3 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk+6.1 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Trinity Essence Baptiste Bursa Uludağ Basketbol · 34 dk−6.0 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk−5.5 PIR
- Oumoul Khairy Sarr Coulibaly Bursa Uludağ Basketbol · 28 dk−5.2 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 19 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Kiana Williams 250 sayı barajını geçti
- Trinity Essence Baptiste 250 sayı barajını geçti
- Trinity Essence Baptiste 100 ribaund barajını geçti
- Nazlı Bircan Gökdemir 200. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Bursa Uludağ Basketbol | 81.2 | 80.6 | 92.3 | 42.8% | 17.8% | 33.3% | 30.4% | 123.8 | 67.2% | 20.2% | 69.0% | 13.4% | -31.5 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 80.0 | 80.6 | 123.8 | 67.2% | 20.2% | 31.0% | 13.4% | 92.3 | 42.8% | 17.8% | 66.7% | 30.4% | +31.5 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Bursa Uludağ Basketbol | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 27/69 (%39.1) | Saha İçi Şut | 38/67 (%56.7) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 24/42 (%57.1) |
| 5/23 (%21.7) | 3 Sayı | 14/25 (%56.0) |
| 16/21 (%76.2) | Serbest Atış | 9/9 (%100.0) |
| 34 | Ribaund | 37 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 26 |
| 12 | Top Çalma | 11 |
| 4 | Blok | 2 |
| 17 | Top Kaybı | 18 |
| 14 | Faul | 21 |
| 154 | Verimlilik (PIR) | 252 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Bursa Uludağ Basketbol 2, Melikgazi Kayseri Basketbol 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 13.09.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 94-84 Bursa Uludağ Basketbol
- 23.12.2023Bursa Uludağ Basketbol 75-99 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

