KBSL · 15. Hafta · 2023-2024 · 17 Aralık 2023 00:00
Beşiktaş BOA 1. çeyreği 23-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 13 | 18 | 18 | 24 | 73 |
| Beşiktaş BOA | 23 | 18 | 22 | 14 | 77 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.4 sezon ort. 77.4 | Tempo | 72.4 sezon ort. 77.0 |
| Hücum | ||
99.9 sezon ort. 103.6 | 100 hücumda sayı | 107.2 sezon ort. 110.2 |
43.1% sezon ort. 48.9% | eFG% | 46.3% sezon ort. 49.2% |
13.2% sezon ort. 15.3% | Top kaybı oranı | 12.5% sezon ort. 13.2% |
39.1% sezon ort. 30.5% | Hücum ribaundu % | 39.0% sezon ort. 34.3% |
22.2% sezon ort. 26.9% | Serbest atış oranı | 29.4% sezon ort. 26.4% |
36.1% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 36.8% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
107.2 sezon ort. 99.7 | 100 savunmada yenen sayı | 99.9 sezon ort. 98.6 |
46.3% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 43.1% sezon ort. 47.3% |
12.5% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 13.2% sezon ort. 14.6% |
39.0% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 39.1% sezon ort. 26.0% |
29.4% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 37 dk+4.8 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 40 dk+4.1 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Nesibe Aydın · 27 dk+3.7 PIR
- Melek Uzunoğlu Beşiktaş BOA · 8 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Mihaela Lazic Beşiktaş BOA · 36 dk−8.8 PIR
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 35 dk−7.4 PIR
- Alaina Denise Coates Nesibe Aydın · 26 dk−5.6 PIR
- Şevval Akalan Nesibe Aydın · 14 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Elif Bayram 100 top çalma barajını geçti
- Elif Bayram 50 blok barajını geçti
- Emma Jean Cannon 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 73.0 | 72.4 | 99.9 | 43.1% | 13.2% | 39.1% | 22.2% | 107.2 | 46.3% | 12.5% | 61.0% | 29.4% | -7.3 |
| Beşiktaş BOA | 71.8 | 72.4 | 107.2 | 46.3% | 12.5% | 39.0% | 29.4% | 99.9 | 43.1% | 13.2% | 60.9% | 22.2% | +7.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 28/72 (%38.9) | Saha İçi Şut | 28/68 (%41.2) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 6/26 (%23.1) | 3 Sayı | 7/25 (%28.0) |
| 11/16 (%68.8) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 43 | Ribaund | 44 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 20 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 4 |
| 12 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 15 |
| 158 | Verimlilik (PIR) | 188 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Nesibe Aydın 4, Beşiktaş BOA 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-4
- 16.12.2023Nesibe Aydın 73-77 Beşiktaş BOA
- 19.03.2024Beşiktaş BOA 94-70 Nesibe Aydın
- 22.03.2024Beşiktaş BOA 89-71 Nesibe Aydın
- 24.03.2024Nesibe Aydın 93-98 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

