KBSL · 14. Hafta · 2023-2024 · 10 Aralık 2023 00:00
İlkem Yapı Tarsus Spor 1. çeyreği 28-17 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 28 | 22 | 12 | 16 | 78 |
| Nesibe Aydın | 17 | 18 | 21 | 17 | 73 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.1 sezon ort. 78.5 | Tempo | 73.1 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
108.5 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 98.2 sezon ort. 103.6 |
50.8% sezon ort. 47.5% | eFG% | 46.8% sezon ort. 48.8% |
13.0% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 15.1% |
32.5% sezon ort. 31.4% | Hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 30.9% |
27.3% sezon ort. 21.0% | Serbest atış oranı | 30.6% sezon ort. 26.6% |
31.8% sezon ort. 29.7% | Üçlük payı | 35.5% sezon ort. 35.6% |
| Savunma | ||
98.2 sezon ort. 106.4 | 100 savunmada yenen sayı | 108.5 sezon ort. 99.6 |
46.8% sezon ort. 51.2% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 48.4% |
17.6% sezon ort. 13.8% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 16.7% |
29.7% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 28.6% |
30.6% sezon ort. 26.0% | Rakip serbest atış oranı | 27.3% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 35 dk+10.5 PIR
- Merve Uygül İlkem Yapı Tarsus Spor · 15 dk+7.7 PIR
- Jessica Thomas Nesibe Aydın · 39 dk+3.9 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 13 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Emma Jean Cannon Nesibe Aydın · 34 dk−11.4 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 25 dk−11.3 PIR
- Pelin Bilgiç Nesibe Aydın · 33 dk−7.4 PIR
- Gmrice Louise Davis İlkem Yapı Tarsus Spor · 35 dk−6.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 71.9 | 73.1 | 108.5 | 50.8% | 13.0% | 32.5% | 27.3% | 98.2 | 46.8% | 17.6% | 70.3% | 30.6% | +10.3 |
| Nesibe Aydın | 74.4 | 73.1 | 98.2 | 46.8% | 17.6% | 29.7% | 30.6% | 108.5 | 50.8% | 13.0% | 67.5% | 27.3% | -10.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Nesibe Aydın |
|---|---|---|
| 30/66 (%45.5) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 23/45 (%51.1) | 2 Sayı | 20/40 (%50.0) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 11/18 (%61.1) | Serbest Atış | 15/19 (%78.9) |
| 39 | Ribaund | 38 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 18 | Asist | 17 |
| 11 | Top Çalma | 8 |
| 2 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 15 |
| 19 | Faul | 17 |
| 184 | Verimlilik (PIR) | 160 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 09.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 78-73 Nesibe Aydın
- 15.03.2024Nesibe Aydın 88-52 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

