KBSL · 16. Hafta · 2023-2024 · 24 Aralık 2023 00:00
Beşiktaş BOA 3. çeyreği 27-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 19 | 18 | 16 | 18 | 71 |
| Beşiktaş BOA | 25 | 23 | 27 | 20 | 95 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.9 sezon ort. 78.6 | Tempo | 71.9 sezon ort. 77.1 |
| Hücum | ||
99.8 sezon ort. 99.5 | 100 hücumda sayı | 130.7 sezon ort. 109.5 |
47.6% sezon ort. 47.6% | eFG% | 55.9% sezon ort. 49.0% |
13.7% sezon ort. 16.7% | Top kaybı oranı | 8.3% sezon ort. 13.3% |
24.3% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 36.4% sezon ort. 34.4% |
22.2% sezon ort. 21.1% | Serbest atış oranı | 32.4% sezon ort. 26.3% |
41.3% sezon ort. 29.4% | Üçlük payı | 22.1% sezon ort. 32.0% |
| Savunma | ||
130.7 sezon ort. 105.2 | 100 savunmada yenen sayı | 99.8 sezon ort. 98.6 |
55.9% sezon ort. 50.8% | Rakip eFG% | 47.6% sezon ort. 47.1% |
8.3% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 13.7% sezon ort. 14.6% |
36.4% sezon ort. 27.9% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 26.5% |
32.4% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 22.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Terezia Palenikova İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk+10.9 PIR
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 35 dk+8.4 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 40 dk+7.1 PIR
- Tijana Krivacevic Beşiktaş BOA · 21 dk+5.2 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 32 dk−7.6 PIR
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 32 dk−6.6 PIR
- Büşra Akgün İlkem Yapı Tarsus Spor · 18 dk−5.6 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 21 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 71.2 | 71.9 | 99.8 | 47.6% | 13.7% | 24.3% | 22.2% | 130.7 | 55.9% | 8.3% | 63.6% | 32.4% | -30.9 |
| Beşiktaş BOA | 72.7 | 71.9 | 130.7 | 55.9% | 8.3% | 36.4% | 32.4% | 99.8 | 47.6% | 13.7% | 75.7% | 22.2% | +30.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Beşiktaş BOA |
|---|---|---|
| 26/63 (%41.3) | Saha İçi Şut | 36/68 (%52.9) |
| 18/37 (%48.6) | 2 Sayı | 32/53 (%60.4) |
| 8/26 (%30.8) | 3 Sayı | 4/15 (%26.7) |
| 11/14 (%78.6) | Serbest Atış | 19/22 (%86.4) |
| 30 | Ribaund | 40 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 20 | Asist | 17 |
| 4 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 7 |
| 21 | Faul | 16 |
| 149 | Verimlilik (PIR) | 238 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 12.09.2023Beşiktaş BOA 88-78 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 23.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 71-95 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

