KBSL · 15. Hafta · 2023-2024 · 16 Aralık 2023 00:00
İlkem Yapı Tarsus Spor ilk yarıyı 39-44 geride kapattı, ikinci yarıyı 41-30 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 21 | 18 | 15 | 26 | 80 |
| Emlak Konut | 20 | 24 | 16 | 14 | 74 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.4 sezon ort. 78.6 | Tempo | 70.4 sezon ort. 77.9 |
| Hücum | ||
112.3 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 106.3 sezon ort. 96.1 |
47.0% sezon ort. 47.6% | eFG% | 54.7% sezon ort. 49.0% |
8.4% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 16.3% sezon ort. 17.9% |
30.0% sezon ort. 31.4% | Hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 24.5% |
31.3% sezon ort. 20.8% | Serbest atış oranı | 9.4% sezon ort. 21.7% |
22.4% sezon ort. 30.0% | Üçlük payı | 35.9% sezon ort. 39.5% |
| Savunma | ||
106.3 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 112.3 sezon ort. 101.7 |
54.7% sezon ort. 50.9% | Rakip eFG% | 47.0% sezon ort. 48.4% |
16.3% sezon ort. 13.9% | Zorlanan top kaybı | 8.4% sezon ort. 15.3% |
28.6% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 29.7% |
9.4% sezon ort. 26.8% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 23.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gizem Başaran Turan Emlak Konut · 22 dk+12.3 PIR
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 39 dk+10.1 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 24 dk+5.7 PIR
- Alanna Simone Smith Emlak Konut · 40 dk+5.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Emlak Konut · 29 dk−8.0 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk−7.6 PIR
- Ilze Jakobsone Emlak Konut · 22 dk−7.0 PIR
- Berfin Sertoğlu Emlak Konut · 18 dk−4.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 71.2 | 70.4 | 112.3 | 47.0% | 8.4% | 30.0% | 31.3% | 106.3 | 54.7% | 16.3% | 71.4% | 9.4% | +6.0 |
| Emlak Konut | 69.6 | 70.4 | 106.3 | 54.7% | 16.3% | 28.6% | 9.4% | 112.3 | 47.0% | 8.4% | 70.0% | 31.3% | -6.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| 29/67 (%43.3) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 24/52 (%46.2) | 2 Sayı | 20/41 (%48.8) |
| 5/15 (%33.3) | 3 Sayı | 10/23 (%43.5) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 4/6 (%66.7) |
| 37 | Ribaund | 38 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 19 | Asist | 25 |
| 5 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 2 |
| 7 | Top Kaybı | 13 |
| 14 | Faul | 17 |
| 184 | Verimlilik (PIR) | 185 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 80-74 Emlak Konut
- 19.03.2024Emlak Konut 86-79 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

