KBSL · 14. Hafta · 2023-2024 · 9 Aralık 2023 00:00
ÇBK Mersin ilk çeyreği 25-13 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Emlak Konut | 13 | 19 | 23 | 18 | 73 |
| ÇBK Mersin | 25 | 21 | 19 | 22 | 87 |
| Emlak Konut | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.6 sezon ort. 77.7 | Tempo | 77.6 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
93.5 sezon ort. 96.5 | 100 hücumda sayı | 112.6 sezon ort. 105.7 |
42.8% sezon ort. 49.4% | eFG% | 50.7% sezon ort. 51.6% |
17.4% sezon ort. 17.8% | Top kaybı oranı | 15.3% sezon ort. 16.2% |
32.6% sezon ort. 24.3% | Hücum ribaundu % | 36.8% sezon ort. 30.5% |
23.2% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 30.9% sezon ort. 24.0% |
36.2% sezon ort. 39.5% | Üçlük payı | 39.7% sezon ort. 38.4% |
| Savunma | ||
112.6 sezon ort. 101.6 | 100 savunmada yenen sayı | 93.5 sezon ort. 96.0 |
50.7% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 42.8% sezon ort. 46.3% |
15.3% sezon ort. 15.0% | Zorlanan top kaybı | 17.4% sezon ort. 16.3% |
36.8% sezon ort. 29.4% | Rakip hücum ribaundu % | 32.6% sezon ort. 26.3% |
30.9% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 23.2% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams ÇBK Mersin · 24 dk+6.4 PIR
- Sehernaz Çidal Emlak Konut · 23 dk+6.1 PIR
- Gizem Başaran Turan Emlak Konut · 22 dk+4.9 PIR
- Melis Gülcan ÇBK Mersin · 29 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sydney Rose Wiese Emlak Konut · 34 dk−11.5 PIR
- Berfin Sertoğlu Emlak Konut · 25 dk−6.6 PIR
- Alina Iagupova ÇBK Mersin · 35 dk−5.4 PIR
- Derin Yaya ÇBK Mersin · 15 dk−1.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Emlak Konut | 78.0 | 77.6 | 93.5 | 42.8% | 17.4% | 32.6% | 23.2% | 112.6 | 50.7% | 15.3% | 63.2% | 30.9% | -19.1 |
| ÇBK Mersin | 77.2 | 77.6 | 112.6 | 50.7% | 15.3% | 36.8% | 30.9% | 93.5 | 42.8% | 17.4% | 67.4% | 23.2% | +19.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Emlak Konut | Kategori | ÇBK Mersin |
|---|---|---|
| 28/69 (%40.6) | Saha İçi Şut | 30/68 (%44.1) |
| 25/44 (%56.8) | 2 Sayı | 21/41 (%51.2) |
| 3/25 (%12.0) | 3 Sayı | 9/27 (%33.3) |
| 14/16 (%87.5) | Serbest Atış | 18/21 (%85.7) |
| 38 | Ribaund | 43 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 21 | Asist | 26 |
| 9 | Top Çalma | 12 |
| 3 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 19 | Faul | 20 |
| 169 | Verimlilik (PIR) | 225 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 08.12.2023Emlak Konut 73-87 ÇBK Mersin
- 15.03.2024ÇBK Mersin 93-80 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

