KBSL · 11. Hafta · 2023-2024 · 19 Kasım 2023 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; ÇBK Mersin Çankaya Üniversitesi karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 25 | 33 | 23 | 14 | 95 |
| Çankaya Üniversitesi | 22 | 30 | 15 | 25 | 92 |
| ÇBK Mersin | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.9 sezon ort. 77.3 | Tempo | 82.9 sezon ort. 83.1 |
| Hücum | ||
112.7 sezon ort. 105.7 | 100 hücumda sayı | 113.0 sezon ort. 99.0 |
55.9% sezon ort. 51.5% | eFG% | 50.7% sezon ort. 48.6% |
16.6% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 10.7% sezon ort. 15.6% |
30.0% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 27.3% sezon ort. 23.0% |
41.2% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 36.1% sezon ort. 27.5% |
30.9% sezon ort. 38.7% | Üçlük payı | 34.7% sezon ort. 34.7% |
| Savunma | ||
113.0 sezon ort. 95.4 | 100 savunmada yenen sayı | 112.7 sezon ort. 111.8 |
50.7% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 55.9% sezon ort. 52.7% |
10.7% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.0% |
27.3% sezon ort. 26.4% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 37.0% |
36.1% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 41.2% sezon ort. 23.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 40 dk+9.3 PIR
- Marina Alise Mabrey ÇBK Mersin · 20 dk+6.5 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 28 dk+4.9 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 16 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 37 dk−2.9 PIR
- Virag Csilla Kiss ÇBK Mersin · 13 dk−2.6 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 9 dk−1.6 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 39 dk−1.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sinem Ataş 50 blok barajını geçti
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams 250 sayı barajını geçti
- Marina Alise Mabrey 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 84.3 | 82.9 | 112.7 | 55.9% | 16.6% | 30.0% | 41.2% | 113.0 | 50.7% | 10.7% | 72.7% | 36.1% | -0.3 |
| Çankaya Üniversitesi | 81.4 | 82.9 | 113.0 | 50.7% | 10.7% | 27.3% | 36.1% | 112.7 | 55.9% | 16.6% | 70.0% | 41.2% | +0.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 34/68 (%50.0) | Saha İçi Şut | 31/72 (%43.1) |
| 26/47 (%55.3) | 2 Sayı | 20/47 (%42.6) |
| 8/21 (%38.1) | 3 Sayı | 11/25 (%44.0) |
| 19/28 (%67.9) | Serbest Atış | 19/26 (%73.1) |
| 44 | Ribaund | 40 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 29 | Asist | 20 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 3 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 10 |
| 26 | Faul | 23 |
| 239 | Verimlilik (PIR) | 209 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada ÇBK Mersin 7, Çankaya Üniversitesi 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 18.11.2023ÇBK Mersin 95-92 Çankaya Üniversitesi
- 23.02.2024Çankaya Üniversitesi 72-96 ÇBK Mersin
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

