KBSL · 13. Hafta · 2023-2024 · 2 Aralık 2023 00:00
ÇBK Mersin 2. çeyreği 34-13 kazanarak farkı açtı. OGM Ormanspor ikinci yarıda 45-42 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| ÇBK Mersin | 31 | 34 | 13 | 29 | 107 |
| OGM Ormanspor | 16 | 13 | 23 | 22 | 74 |
| ÇBK Mersin | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 77.5 | Tempo | 75.0 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
142.1 sezon ort. 104.8 | 100 hücumda sayı | 98.9 sezon ort. 103.1 |
61.5% sezon ort. 51.2% | eFG% | 50.9% sezon ort. 49.8% |
8.8% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 17.3% sezon ort. 16.0% |
43.2% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 31.7% |
15.4% sezon ort. 24.5% | Serbest atış oranı | 34.5% sezon ort. 22.3% |
44.9% sezon ort. 38.3% | Üçlük payı | 17.2% sezon ort. 31.5% |
| Savunma | ||
98.9 sezon ort. 95.8 | 100 savunmada yenen sayı | 142.1 sezon ort. 99.3 |
50.9% sezon ort. 46.1% | Rakip eFG% | 61.5% sezon ort. 48.1% |
17.3% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 8.8% sezon ort. 14.6% |
19.4% sezon ort. 26.6% | Rakip hücum ribaundu % | 43.2% sezon ort. 24.4% |
34.5% sezon ort. 24.3% | Rakip serbest atış oranı | 15.4% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sinem Ataş ÇBK Mersin · 30 dk+10.5 PIR
- Asena Yalçın ÇBK Mersin · 30 dk+7.0 PIR
- Kuanitra Holingsvorth ÇBK Mersin · 16 dk+6.4 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz ÇBK Mersin · 16 dk+5.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alesia Kaorie Sutton OGM Ormanspor · 37 dk−9.7 PIR
- Banu Şimşek OGM Ormanspor · 11 dk−3.1 PIR
- Doğa Adıcan OGM Ormanspor · 32 dk−2.4 PIR
- Ceylin Altunpa OGM Ormanspor · 13 dk−1.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alesia Kaorie Sutton 50 asist barajını geçti
- Kuanitra Holingsvorth 1.500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| ÇBK Mersin | 75.3 | 75.0 | 142.1 | 61.5% | 8.8% | 43.2% | 15.4% | 98.9 | 50.9% | 17.3% | 80.6% | 34.5% | +43.2 |
| OGM Ormanspor | 74.8 | 75.0 | 98.9 | 50.9% | 17.3% | 19.4% | 34.5% | 142.1 | 61.5% | 8.8% | 56.8% | 15.4% | -43.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| ÇBK Mersin | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 40/78 (%51.3) | Saha İçi Şut | 28/58 (%48.3) |
| 24/43 (%55.8) | 2 Sayı | 25/48 (%52.1) |
| 16/35 (%45.7) | 3 Sayı | 3/10 (%30.0) |
| 11/12 (%91.7) | Serbest Atış | 15/20 (%75.0) |
| 41 | Ribaund | 27 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 30 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 2 |
| 8 | Top Kaybı | 14 |
| 22 | Faul | 16 |
| 278 | Verimlilik (PIR) | 145 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada ÇBK Mersin 14, OGM Ormanspor 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 01.12.2023ÇBK Mersin 107-74 OGM Ormanspor
- 09.03.2024OGM Ormanspor 79-93 ÇBK Mersin
- 22.03.2024OGM Ormanspor 75-80 ÇBK Mersin
- 24.03.2024ÇBK Mersin 85-76 OGM Ormanspor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

