KBSL · 18. Hafta · 2023-2024 · 30 Aralık 2023 00:00
İlkem Yapı Tarsus Spor maçı 17 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 21 | 23 | 30 | 27 | 101 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 19 | 23 | 21 | 21 | 84 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.7 sezon ort. 78.2 | Tempo | 81.7 sezon ort. 77.4 |
| Hücum | ||
123.4 sezon ort. 98.5 | 100 hücumda sayı | 103.0 sezon ort. 108.6 |
67.2% sezon ort. 46.9% | eFG% | 57.5% sezon ort. 53.4% |
17.3% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 18.5% sezon ort. 15.7% |
17.9% sezon ort. 31.7% | Hücum ribaundu % | 15.6% sezon ort. 28.7% |
16.4% sezon ort. 21.4% | Serbest atış oranı | 11.9% sezon ort. 23.1% |
35.8% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 36.6% |
| Savunma | ||
103.0 sezon ort. 106.2 | 100 savunmada yenen sayı | 123.4 sezon ort. 105.7 |
57.5% sezon ort. 50.8% | Rakip eFG% | 67.2% sezon ort. 51.0% |
18.5% sezon ort. 13.8% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 15.7% |
15.6% sezon ort. 28.5% | Rakip hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 30.5% |
11.9% sezon ort. 26.7% | Rakip serbest atış oranı | 16.4% sezon ort. 24.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Danielle Marie Robinson İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+21.1 PIR
- Terezia Palenikova İlkem Yapı Tarsus Spor · 40 dk+16.3 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+13.6 PIR
- Joyner Michelle Holmes Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk+7.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk−6.3 PIR
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk−5.6 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk−5.2 PIR
- Kübra Erat İlkem Yapı Tarsus Spor · 12 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Claudia Monica Cuic 1.500 sayı barajını geçti
- Terezia Palenikova 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 81.8 | 81.7 | 123.4 | 67.2% | 17.3% | 17.9% | 16.4% | 103.0 | 57.5% | 18.5% | 84.4% | 11.9% | +20.4 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 81.5 | 81.7 | 103.0 | 57.5% | 18.5% | 15.6% | 11.9% | 123.4 | 67.2% | 17.3% | 82.1% | 16.4% | -20.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İlkem Yapı Tarsus Spor | Kategori | Melikgazi Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 38/67 (%56.7) | Saha İçi Şut | 36/67 (%53.7) |
| 24/43 (%55.8) | 2 Sayı | 31/46 (%67.4) |
| 14/24 (%58.3) | 3 Sayı | 5/21 (%23.8) |
| 11/11 (%100.0) | Serbest Atış | 7/8 (%87.5) |
| 32 | Ribaund | 28 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 33 | Asist | 25 |
| 10 | Top Çalma | 11 |
| 3 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 16 |
| 12 | Faul | 13 |
| 266 | Verimlilik (PIR) | 203 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 23.09.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 80-59 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 29.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 101-84 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

