KBSL · 17. Hafta · 2023-2024 · 27 Aralık 2023 00:00

74 - 66

Antalya Toroslar Basketbol ilk yarıyı 31-34 geride kapattı, ikinci yarıyı 43-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Antalya Toroslar Basketbol | 20 | 11 | 23 | 20 | 74 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 16 | 18 | 27 | 5 | 66 |
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
81.9 sezon ort. 82.1 | Tempo | 81.9 sezon ort. 78.2 |
| Hücum | ||
92.2 sezon ort. 97.0 | 100 hücumda sayı | 79.1 sezon ort. 100.3 |
44.2% sezon ort. 48.5% | eFG% | 39.1% sezon ort. 47.9% |
14.2% sezon ort. 15.6% | Top kaybı oranı | 19.1% sezon ort. 16.5% |
23.4% sezon ort. 21.9% | Hücum ribaundu % | 23.9% sezon ort. 31.7% |
30.4% sezon ort. 23.7% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 21.1% |
36.2% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 14.5% sezon ort. 30.4% |
| Savunma | ||
79.1 sezon ort. 106.7 | 100 savunmada yenen sayı | 92.2 sezon ort. 106.6 |
39.1% sezon ort. 51.9% | Rakip eFG% | 44.2% sezon ort. 51.3% |
19.1% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 14.2% sezon ort. 13.9% |
23.9% sezon ort. 29.2% | Rakip hücum ribaundu % | 23.4% sezon ort. 28.4% |
24.6% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 30.4% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Soana Kautelia Angelina Lucet Antalya Toroslar Basketbol · 21 dk+7.3 PIR
- Helin Boybeyi Antalya Toroslar Basketbol · 32 dk+4.7 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Antalya Toroslar Basketbol · 24 dk+3.7 PIR
- Jaelyn Brown Antalya Toroslar Basketbol · 40 dk+0.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Destanni Mone Henderson Antalya Toroslar Basketbol · 37 dk−10.7 PIR
- Terezia Palenikova İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk−9.5 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 33 dk−9.2 PIR
- Kelsey Bone Antalya Toroslar Basketbol · 25 dk−7.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Antalya Toroslar Basketbol | 80.2 | 81.9 | 92.2 | 44.2% | 14.2% | 23.4% | 30.4% | 79.1 | 39.1% | 19.1% | 76.1% | 24.6% | +13.2 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 83.5 | 81.9 | 79.1 | 39.1% | 19.1% | 23.9% | 24.6% | 92.2 | 44.2% | 14.2% | 76.6% | 30.4% | -13.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Antalya Toroslar Basketbol | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 26/69 (%37.7) | Saha İçi Şut | 25/69 (%36.2) |
| 17/44 (%38.6) | 2 Sayı | 21/59 (%35.6) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 13/21 (%61.9) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 46 | Ribaund | 47 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 35 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 16 | Asist | 12 |
| 8 | Top Çalma | 2 |
| 3 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 18 |
| 18 | Faul | 22 |
| 162 | Verimlilik (PIR) | 117 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 15.09.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 70-87 Antalya Toroslar Basketbol
- 26.12.2023Antalya Toroslar Basketbol 74-66 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.