KBSL · 21. Hafta · 2023-2024 · 22 Ocak 2024 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk yarıyı 39-42 geride kapattı, ikinci yarıyı 50-38 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 20 | 19 | 21 | 29 | 89 |
| Emlak Konut | 21 | 21 | 16 | 22 | 80 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.0 sezon ort. 77.5 | Tempo | 80.0 sezon ort. 77.6 |
| Hücum | ||
110.6 sezon ort. 108.3 | 100 hücumda sayı | 100.5 sezon ort. 96.2 |
56.5% sezon ort. 53.5% | eFG% | 51.5% sezon ort. 49.1% |
17.3% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 19.2% sezon ort. 17.8% |
30.8% sezon ort. 28.2% | Hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 24.6% |
24.6% sezon ort. 22.6% | Serbest atış oranı | 23.1% sezon ort. 21.2% |
42.0% sezon ort. 36.2% | Üçlük payı | 41.5% sezon ort. 39.3% |
| Savunma | ||
100.5 sezon ort. 106.6 | 100 savunmada yenen sayı | 110.6 sezon ort. 101.7 |
51.5% sezon ort. 51.6% | Rakip eFG% | 56.5% sezon ort. 48.1% |
19.2% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 15.0% |
25.0% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 29.7% |
23.1% sezon ort. 24.6% | Rakip serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 23.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+9.8 PIR
- Sehernaz Çidal Emlak Konut · 31 dk+6.1 PIR
- Dearica Marie Hamby Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+5.1 PIR
- Sydney Rose Wiese Emlak Konut · 38 dk+3.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Feyonda Rena Fitzgerald Emlak Konut · 33 dk−11.4 PIR
- Merve Arı Melikgazi Kayseri Basketbol · 13 dk−6.2 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk−5.0 PIR
- Gizem Uca Emlak Konut · 24 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Sydney Rose Wiese 250 sayı barajını geçti
- Sydney Rose Wiese 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 80.5 | 80.0 | 110.6 | 56.5% | 17.3% | 30.8% | 24.6% | 100.5 | 51.5% | 19.2% | 75.0% | 23.1% | +10.1 |
| Emlak Konut | 79.6 | 80.0 | 100.5 | 51.5% | 19.2% | 25.0% | 23.1% | 110.6 | 56.5% | 17.3% | 69.2% | 24.6% | -10.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Emlak Konut |
|---|---|---|
| 34/69 (%49.3) | Saha İçi Şut | 30/65 (%46.2) |
| 24/40 (%60.0) | 2 Sayı | 23/38 (%60.5) |
| 10/29 (%34.5) | 3 Sayı | 7/27 (%25.9) |
| 11/17 (%64.7) | Serbest Atış | 13/15 (%86.7) |
| 39 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 27 | Asist | 22 |
| 12 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 17 |
| 17 | Faul | 15 |
| 215 | Verimlilik (PIR) | 178 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 3 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 1, Emlak Konut 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 15.10.2023Emlak Konut 63-80 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 21.01.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 89-80 Emlak Konut
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

