KBSL · 22. Hafta · 2023-2024 · 28 Ocak 2024 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk çeyreği 28-14 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 28 | 20 | 24 | 22 | 94 |
| Çankaya Üniversitesi | 14 | 26 | 19 | 18 | 77 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.4 sezon ort. 77.4 | Tempo | 82.4 sezon ort. 83.1 |
| Hücum | ||
114.9 sezon ort. 108.2 | 100 hücumda sayı | 92.8 sezon ort. 99.8 |
60.9% sezon ort. 53.3% | eFG% | 45.6% sezon ort. 48.8% |
18.9% sezon ort. 15.7% | Top kaybı oranı | 16.0% sezon ort. 15.4% |
25.8% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 25.6% sezon ort. 23.0% |
31.3% sezon ort. 22.4% | Serbest atış oranı | 36.8% sezon ort. 27.5% |
28.1% sezon ort. 36.7% | Üçlük payı | 36.8% sezon ort. 34.6% |
| Savunma | ||
92.8 sezon ort. 106.9 | 100 savunmada yenen sayı | 114.9 sezon ort. 111.7 |
45.6% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 60.9% sezon ort. 52.6% |
16.0% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 18.9% sezon ort. 14.9% |
25.6% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 25.8% sezon ort. 37.1% |
36.8% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 23.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Dearica Marie Hamby Melikgazi Kayseri Basketbol · 34 dk+7.2 PIR
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk+5.1 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 35 dk+4.9 PIR
- Fatmanur Karakaş Melikgazi Kayseri Basketbol · 14 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 28 dk−9.7 PIR
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 38 dk−7.3 PIR
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 20 dk−5.2 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 38 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 81.8 | 82.4 | 114.9 | 60.9% | 18.9% | 25.8% | 31.3% | 92.8 | 45.6% | 16.0% | 74.4% | 36.8% | +22.1 |
| Çankaya Üniversitesi | 83.0 | 82.4 | 92.8 | 45.6% | 16.0% | 25.6% | 36.8% | 114.9 | 60.9% | 18.9% | 74.2% | 31.3% | -22.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 36/64 (%56.3) | Saha İçi Şut | 28/68 (%41.2) |
| 30/46 (%65.2) | 2 Sayı | 22/43 (%51.2) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 6/25 (%24.0) |
| 16/20 (%80.0) | Serbest Atış | 15/25 (%60.0) |
| 40 | Ribaund | 34 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 11 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 28 | Asist | 13 |
| 11 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 0 |
| 17 | Top Kaybı | 15 |
| 21 | Faul | 16 |
| 250 | Verimlilik (PIR) | 138 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 3, Çankaya Üniversitesi 5 galibiyet aldı.
- 2023-2024 · Çankaya Üniversitesi 91-95 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2022-2023 · Melikgazi Kayseri Basketbol 76-66 Çankaya Üniversitesi
- 2022-2023 · Çankaya Üniversitesi 74-68 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2021-2022 · Çankaya Üniversitesi 71-61 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 2021-2022 · Melikgazi Kayseri Basketbol 73-87 Çankaya Üniversitesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 21.10.2023Çankaya Üniversitesi 91-95 Melikgazi Kayseri Basketbol
- 27.01.2024Melikgazi Kayseri Basketbol 94-77 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

