KBSL · 20. Hafta · 2023-2024 · 14 Ocak 2024 00:00
Beşiktaş BOA 2. çeyreği 23-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 23 | 23 | 26 | 20 | 92 |
| Çankaya Üniversitesi | 16 | 8 | 14 | 19 | 57 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.8 sezon ort. 76.7 | Tempo | 82.8 sezon ort. 83.1 |
| Hücum | ||
111.2 sezon ort. 110.0 | 100 hücumda sayı | 68.8 sezon ort. 100.7 |
49.4% sezon ort. 49.1% | eFG% | 34.0% sezon ort. 49.2% |
16.6% sezon ort. 13.0% | Top kaybı oranı | 12.5% sezon ort. 15.5% |
55.3% sezon ort. 33.7% | Hücum ribaundu % | 10.0% sezon ort. 23.7% |
4.5% sezon ort. 27.4% | Serbest atış oranı | 15.3% sezon ort. 28.3% |
27.0% sezon ort. 31.8% | Üçlük payı | 26.4% sezon ort. 35.0% |
| Savunma | ||
68.8 sezon ort. 99.6 | 100 savunmada yenen sayı | 111.2 sezon ort. 111.8 |
34.0% sezon ort. 47.6% | Rakip eFG% | 49.4% sezon ort. 53.0% |
12.5% sezon ort. 14.6% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.0% |
10.0% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 55.3% sezon ort. 36.0% |
15.3% sezon ort. 23.2% | Rakip serbest atış oranı | 4.5% sezon ort. 25.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Yueru Li Beşiktaş BOA · 26 dk+25.0 PIR
- Tijana Krivacevic Beşiktaş BOA · 25 dk+14.2 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 26 dk+8.6 PIR
- Tuğba Oral Çankaya Üniversitesi · 30 dk+2.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 38 dk−23.0 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş BOA · 33 dk−12.2 PIR
- Gizem Sezer Çankaya Üniversitesi · 28 dk−9.6 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 39 dk−7.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Dana Kiana Evans 250 asist barajını geçti
- Yueru Li 250 sayı barajını geçti
- Tuğba Oral 500 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 82.8 | 82.8 | 111.2 | 49.4% | 16.6% | 55.3% | 4.5% | 68.8 | 34.0% | 12.5% | 90.0% | 15.3% | +42.4 |
| Çankaya Üniversitesi | 82.8 | 82.8 | 68.8 | 34.0% | 12.5% | 10.0% | 15.3% | 111.2 | 49.4% | 16.6% | 44.7% | 4.5% | -42.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 42/89 (%47.2) | Saha İçi Şut | 23/72 (%31.9) |
| 38/65 (%58.5) | 2 Sayı | 20/53 (%37.7) |
| 4/24 (%16.7) | 3 Sayı | 3/19 (%15.8) |
| 4/4 (%100.0) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 71 | Ribaund | 26 |
| 26 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 45 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 28 | Asist | 11 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 11 |
| 13 | Faul | 11 |
| 267 | Verimlilik (PIR) | 83 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Beşiktaş BOA 2, Çankaya Üniversitesi 7 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 07.10.2023Çankaya Üniversitesi 81-88 Beşiktaş BOA
- 13.01.2024Beşiktaş BOA 92-57 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

