KBSL · 19. Hafta · 2023-2024 · 7 Ocak 2024 00:00

70 - 111

İlkem Yapı Tarsus Spor 4. çeyreği 39-15 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 24 | 24 | 7 | 15 | 70 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 32 | 23 | 17 | 39 | 111 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.9 sezon ort. 83.1 | Tempo | 82.9 sezon ort. 78.1 |
| Hücum | ||
84.5 sezon ort. 100.1 | 100 hücumda sayı | 133.9 sezon ort. 98.1 |
41.8% sezon ort. 48.9% | eFG% | 62.7% sezon ort. 47.0% |
14.6% sezon ort. 15.4% | Top kaybı oranı | 13.6% sezon ort. 16.7% |
13.6% sezon ort. 23.5% | Hücum ribaundu % | 39.4% sezon ort. 31.1% |
29.9% sezon ort. 27.7% | Serbest atış oranı | 24.0% sezon ort. 21.1% |
31.3% sezon ort. 34.8% | Üçlük payı | 28.0% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
133.9 sezon ort. 111.0 | 100 savunmada yenen sayı | 84.5 sezon ort. 107.0 |
62.7% sezon ort. 52.5% | Rakip eFG% | 41.8% sezon ort. 51.4% |
13.6% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 14.6% sezon ort. 13.9% |
39.4% sezon ort. 36.7% | Rakip hücum ribaundu % | 13.6% sezon ort. 28.8% |
24.0% sezon ort. 24.1% | Rakip serbest atış oranı | 29.9% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Gmrice Louise Davis İlkem Yapı Tarsus Spor · 29 dk+16.3 PIR
- Yağmur Bul İlkem Yapı Tarsus Spor · 16 dk+13.2 PIR
- Khadijiah Docia Andrea Cave İlkem Yapı Tarsus Spor · 34 dk+12.5 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 38 dk+6.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 38 dk−14.5 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 28 dk−5.5 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 35 dk−4.5 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 18 dk−4.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams 100 asist barajını geçti
- Tuğba Oral 250. maçına çıktı
- Gmrice Louise Davis 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 82.8 | 82.9 | 84.5 | 41.8% | 14.6% | 13.6% | 29.9% | 133.9 | 62.7% | 13.6% | 60.6% | 24.0% | -49.3 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 82.9 | 82.9 | 133.9 | 62.7% | 13.6% | 39.4% | 24.0% | 84.5 | 41.8% | 14.6% | 86.4% | 29.9% | +49.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 26/67 (%38.8) | Saha İçi Şut | 42/75 (%56.0) |
| 22/46 (%47.8) | 2 Sayı | 32/54 (%59.3) |
| 4/21 (%19.0) | 3 Sayı | 10/21 (%47.6) |
| 14/20 (%70.0) | Serbest Atış | 17/18 (%94.4) |
| 26 | Ribaund | 51 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 38 |
| 17 | Asist | 28 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 0 | Blok | 4 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 17 | Faul | 22 |
| 122 | Verimlilik (PIR) | 296 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 29.09.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 88-83 Çankaya Üniversitesi
- 06.01.2024Çankaya Üniversitesi 70-111 İlkem Yapı Tarsus Spor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.