KBSL · 14. Hafta · 2023-2024 · 8 Aralık 2023 00:00

96 - 92

Çankaya Üniversitesi ilk yarıyı 46-50 geride kapattı, ikinci yarıyı 50-42 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Çankaya Üniversitesi | 24 | 22 | 22 | 28 | 96 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 32 | 18 | 20 | 22 | 92 |
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
88.7 sezon ort. 82.9 | Tempo | 88.7 sezon ort. 79.2 |
| Hücum | ||
108.6 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 103.3 sezon ort. 104.2 |
57.5% sezon ort. 48.3% | eFG% | 48.5% sezon ort. 48.7% |
23.4% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 17.5% sezon ort. 14.4% |
32.3% sezon ort. 22.9% | Hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 28.2% |
28.4% sezon ort. 27.8% | Serbest atış oranı | 48.5% sezon ort. 30.0% |
29.9% sezon ort. 34.8% | Üçlük payı | 24.2% sezon ort. 33.7% |
| Savunma | ||
103.3 sezon ort. 112.2 | 100 savunmada yenen sayı | 108.6 sezon ort. 97.4 |
48.5% sezon ort. 53.0% | Rakip eFG% | 57.5% sezon ort. 47.7% |
17.5% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 23.4% sezon ort. 16.0% |
22.2% sezon ort. 37.3% | Rakip hücum ribaundu % | 32.3% sezon ort. 24.9% |
48.5% sezon ort. 23.3% | Rakip serbest atış oranı | 28.4% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk+17.3 PIR
- Khaalia Hillsman Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 27 dk+10.3 PIR
- Melike Yalçınkaya Çankaya Üniversitesi · 23 dk+10.0 PIR
- Gülse Uğur Çankaya Üniversitesi · 10 dk+3.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jaime Nared Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 36 dk−12.3 PIR
- Sierra Lashe Calhoun Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 27 dk−7.5 PIR
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 38 dk−3.0 PIR
- Ezgi Manlacı Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor · 14 dk−1.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ayşe Cora Yamaner 300 top çalma barajını geçti
- Melike Yalçınkaya 500 sayı barajını geçti
- Jaime Nared 500 sayı barajını geçti
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams 25 top çalma barajını geçti
- Shatori Monuque Walker 250 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Çankaya Üniversitesi | 88.4 | 88.7 | 108.6 | 57.5% | 23.4% | 32.3% | 28.4% | 103.3 | 48.5% | 17.5% | 77.8% | 48.5% | +5.4 |
| Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor | 89.1 | 88.7 | 103.3 | 48.5% | 17.5% | 22.2% | 48.5% | 108.6 | 57.5% | 23.4% | 67.7% | 28.4% | -5.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Çankaya Üniversitesi | Kategori | Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor |
|---|---|---|
| 35/67 (%52.2) | Saha İçi Şut | 30/66 (%45.5) |
| 28/47 (%59.6) | 2 Sayı | 26/50 (%52.0) |
| 7/20 (%35.0) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 19/19 (%100.0) | Serbest Atış | 28/32 (%87.5) |
| 38 | Ribaund | 29 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 26 | Asist | 19 |
| 11 | Top Çalma | 13 |
| 1 | Blok | 1 |
| 23 | Top Kaybı | 17 |
| 24 | Faul | 21 |
| 230 | Verimlilik (PIR) | 194 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Çankaya Üniversitesi 2, Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 3 galibiyet aldı.
- 2021-2022 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 82-79 Çankaya Üniversitesi
- 2021-2022 · Çankaya Üniversitesi 75-93 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Çankaya Üniversitesi 86-64 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 2020-2021 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 64-72 Çankaya Üniversitesi
- 2019-2020 · Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 81-69 Çankaya Üniversitesi


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.12.2023Çankaya Üniversitesi 96-92 Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor
- 15.03.2024Mehmet Kavan Yapı İzmit Belediyespor 113-104 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.