KBSL · 16. Hafta · 2023-2024 · 23 Aralık 2023 00:00
Botaş 2. çeyreği 27-15 kazanarak farkı açtı. Çankaya Üniversitesi ikinci yarıda 45-34 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 24 | 27 | 16 | 18 | 85 |
| Çankaya Üniversitesi | 17 | 15 | 24 | 21 | 77 |
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.4 sezon ort. 77.4 | Tempo | 76.4 sezon ort. 83.3 |
| Hücum | ||
110.7 sezon ort. 96.8 | 100 hücumda sayı | 101.4 sezon ort. 99.5 |
46.2% sezon ort. 46.5% | eFG% | 52.5% sezon ort. 48.5% |
11.1% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 16.9% sezon ort. 15.4% |
46.8% sezon ort. 27.7% | Hücum ribaundu % | 21.9% sezon ort. 23.2% |
25.3% sezon ort. 24.0% | Serbest atış oranı | 29.5% sezon ort. 27.7% |
10.1% sezon ort. 24.3% | Üçlük payı | 36.1% sezon ort. 34.6% |
| Savunma | ||
101.4 sezon ort. 98.3 | 100 savunmada yenen sayı | 110.7 sezon ort. 111.9 |
52.5% sezon ort. 46.7% | Rakip eFG% | 46.2% sezon ort. 53.1% |
16.9% sezon ort. 14.3% | Zorlanan top kaybı | 11.1% sezon ort. 15.2% |
21.9% sezon ort. 25.3% | Rakip hücum ribaundu % | 46.8% sezon ort. 36.4% |
29.5% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 25.3% sezon ort. 24.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Taya Reimer Botaş · 40 dk+3.8 PIR
- Shatori Monuque Walker Çankaya Üniversitesi · 40 dk+3.2 PIR
- Manolya Kurtulmuş Botaş · 29 dk+3.2 PIR
- Natasha Nicole Mack Botaş · 38 dk+1.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Brooke Michelle Mc Carty-Williams Çankaya Üniversitesi · 38 dk−7.2 PIR
- Vionise Arons Pierre Louis Çankaya Üniversitesi · 37 dk−6.9 PIR
- Nathalie Esie Marie Fontaine Çankaya Üniversitesi · 38 dk−6.7 PIR
- Lyndra Shajuan Weaver Botaş · 38 dk−5.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Taya Reimer 50 asist barajını geçti
- Vionise Arons Pierre Louis 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.8 | 76.4 | 110.7 | 46.2% | 11.1% | 46.8% | 25.3% | 101.4 | 52.5% | 16.9% | 78.1% | 29.5% | +9.3 |
| Çankaya Üniversitesi | 75.9 | 76.4 | 101.4 | 52.5% | 16.9% | 21.9% | 29.5% | 110.7 | 46.2% | 11.1% | 53.2% | 25.3% | -9.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Çankaya Üniversitesi |
|---|---|---|
| 35/79 (%44.3) | Saha İçi Şut | 28/61 (%45.9) |
| 32/71 (%45.1) | 2 Sayı | 20/39 (%51.3) |
| 3/8 (%37.5) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 12/20 (%60.0) | Serbest Atış | 13/18 (%72.2) |
| 47 | Ribaund | 32 |
| 22 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 17 | Asist | 23 |
| 8 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 3 |
| 11 | Top Kaybı | 14 |
| 20 | Faul | 16 |
| 191 | Verimlilik (PIR) | 170 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 9 karşılaşmada Botaş 4, Çankaya Üniversitesi 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.09.2023Çankaya Üniversitesi 70-76 Botaş
- 22.12.2023Botaş 85-77 Çankaya Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

